Wszystkie wpisy, których autorem jest ewa.glazek

Zapisy na Jubileuszową 10-tą edycję Ligi KKC

Drodzy koledzy i koleżanki Curlerzy zapraszamy Was do udziału w 10. edycji Ligi KKC!

Jubileuszowa edycja, jest niezwykła, ze względu na panujące warunki, dlatego zasady rozgrywek też będą nieco inne – w tym roku nie będzie pomiaru czasu !
Tradycyjnie miejscem naszych wspólnych zmagań będzie Lodowisko Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach przy ul. Pukowca 7.

Kwota wpisowego w zależności od zgłoszonych drużyn 600-700 zł,

Weekendy rozgrywek

12-13.12.2020
19-20.12.2020
16-17.01.2021
30-31.01.2021

Spotkania odbywać się będą zwyczajowo w weekendy. Planujemy rozgrywki w systemie każdy z każdym (jeśli liczba zgłoszeń nie przekroczy 8 drużyn) lub z ewentualnym podziałem na dwie grupy (przy większej liczbie zespołów).

Ponieważ goni nas nieco czas zapisy do 9.12.2020

Zgłoszenia prosimy kierować na adres zawody[at]kkc-curling.pl, z podaniem nazwy drużyny i jej składu.

Ostatni weekend zmagań

W miniony weekend odbyły się ostatnie cztery mecze 9-tej edycji Ligi Krakowskiego Klubu Curlingowego.

Do zmagań stanęły Tuptusie Curling Team, AZS Gliwice Ice Rockets, KKC Siemka Team oraz KKC Good Enough.

Sobotnim popołudniem Tuptusie  podejmowały Lodowe Rakiety, gdzie ci drudzy nie dali przeciwnikom żadnych szans, kończąc wynikiem 24-0! Drugim meczem w tym dniu był klubowy pojedynek KKC Siemka Team vs. KKC Good Enough, który po zaciętym boju (wyzerowaniu 2-giego enda) zakończył się remisem 4-4.

Niedzielny poranek rozpoczął się od walkowera Tuptusi Curling Team z KKC Good Enough.

Ostatnim meczem całej Ligi był bój AZS Gliwice Ice Rockets z KKC Siemka Team gdzie po fantastycznej wymianie endów zakończył się remisem 6-6.

Całą 9-tą edycję Ligi KKC wygrywa krakowska drużyna – KKC Bliżej Nieokreślony Team, na drugim stopniu podium uplasowali się KS Juniorzy, zaś brązowe medale zdobyli AZS Gliwice Ice Rockets.

Wszystkim drożynom bardzo dziękujemy za udział w Lidze i zapraszamy za rok na jubileuszową 10-tą edycję!

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Drodzy Zawodnicy i Zawodniczki, Miłośnicy Curlingu

Zapewne Wasze myśli krążą już wokół wigilijnego stołu, opłatek czeka na przełamanie…

Krakowski Klub Curlingowy pragnie złożyć Wam życzenia Wspaniałych Świat. Niech spokój towarzyszy Wam nie tylko od święta, aby zdrowie Was nie opuszczało, a uśmiech często gościł na twarzy.

W Nadchodzącym Roku samych sukcesów – nie tylko sportowych, sił i spełnienia planów.

Do zobaczenia w 2020!

Ostatnie starcia w 2019 roku!

Już jutro ostatnia kolejka spotkań odbywająca się w 2019 roku, następna już 2020! Jeszcze dobrze nie ochłonęliśmy poprzednią kolejką, w której swoje trzy pierwsze mecze zagrały Tuptusie (niestety wszystkie mecze przegrywając z przeciwnikami – Juniorami Warszowice, KKC Narka i KKC Bliżej Nieokreślony Team) oraz AZS Gliwice Ice Rockets. Lodowe Rakiety uległy tylko Juniorom.

Juniorzy z Warszowic kontynuują serię zwycięstw. Czy znajdzie się drużyna, która przerwie passę? Może to będzie, któraś z krakowskich drużyn: Narka, która aktualnie plasuje się na drugim miejscu w tabeli bądź Bliżej Nieokreślony Team?

Na pewno ciekawie zapowiada się ostatni mecz: Tuptusie Curling Team vs KKC Curly Curlers.

Pierwszy weekend 9-tej edycji

Pierwszy weekend curlingowych zmagań już za nami.  W sobotę, w meczu otwarcia zmierzyły się ze sobą krakowskie drużyny: KKC Good Enough i KKC Curly Curlers. Mecz był zaciekły o czym świadczą wyniki – pierwszy i ostatni end został wyzerowany. W kolejnym meczu lokalna drużyna KS Juniorzy Warszowice podejmowała KKC Siemka Team, niestety krakowianie ulegli 8:1. Ostatnim sobotnim meczem było kolejne krakowskie starcie: KKC Good Enough i KKC Narka. Panie z KKC Good Enough po wygranym meczu otwarcia niestety przegrały 2:6.

Niedziela obfitowała w równie zacięte spotkania co sobota. W porannym meczu KKC Siemka stanęło naprzeciw KKC Curly Curlers, gdzie – pomimo porażki z Warszowicami – pokazało swą siłę i wolę walki, pokonując rywala 13:2!

Swoimi kolejnymi rywalami w tej kolejce były KKC Good Enough oraz KS Juniorzy Warszowice. Juniorzy wracali zwycięsko z tego spotkania, rozpoczynając passę zwycięstw.

Ostatnim meczem tego weekendu był mecz KKC Siemka Team i KKC Narka, gdzie walka była zacięta do dosłownie ostatniego enda, gdzie wspaniałym zagraniem skip drużyny KKC Narka – Magdalena Wróbel – przechyliła szalę zwycięstwa na stronę swojej drużyny.

W następny ligowy weekend 7.12-8.12 będziemy oglądać rywalizację drużyn:

KS Juniorzy, Tuptusie Curling Team, AZS Gliwice Ice Rockets, KKC Narka, KKC Bliżej Nieokreślony Team.

Kto wróci do domu z punktami, a kto poczuje gorzki smak porażki?

Zapisy zamknięte, losowanie zakończone, ważne informacje

Witamy osiem szczęśliwych drużyn, które zapisały się na 9. edycję Ligi KKC!

Poniżej garść ważnych informacji

Rozgrywki odbędą się w klasycznym trybie ligowym,  czyli „każdy z każdym”.

Liga KKC zostanie rozegrana na torze curlingowym w Pawłowicach, w następujących terminach: 23-24 listopada, 7-8 grudnia, 21-22 grudnia, 25-26 stycznia oraz 8-9 lutego.

Zapewniamy jak zawsze 8-endowe mecze z pomiarem czasu thinking time, natomiast nie będziemy organizować przedmeczowych rozgrzewek (ustalenie hammer’a na podstawie losowania).

Uprzejmie prosimy o gotowość do gry na 5 minut przed godziną rozpoczęcia spotkania.

Pomimo coraz chłodniejszych dni gorąco zachęcamy Was do polubienia wydarzenia Liga KKC na Facebooku, gdzie będą pojawiać się bieżące informacje o rozgrywkach https://www.facebook.com/events/1320295534760894/.

W zakładce „Terminarz” możecie znaleźć pełny harmonogram, a wkrótce na stronie będziecie mogli zerknąć na tabelę oraz śledzić aktualne wyniki, czy przeczytać relację z ligowych spotkań.

Widzimy się na lodowisku!