Wszystkie wpisy, których autorem jest natalia.starostka

Przybyli, zagrali, zwyciężyli!

Sezon curlingowy powoli dobiega końca, więc jest to najlepszy moment na podsumowanie tegorocznej ligi KKC.

Niepokonanymi w grupie srebrnej okazali się KS Juniorzy! Tuż za nimi na podium uplasowali się KS Curlusy Baniate. Brąz dla Krakowa zdobyli KKC NN1!

Zwycięstwo w grupie srebrnej wywalczyły sobie dziewczyny z KKC HowUs, drugie zaszczytne miejsce zdobyli DKC Dzik Świdnica, a ostatnimi na podium zostały KKC Good Enough!

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wyrównanych rozgrywek. Kolejne takie przed nami dopiero za rok. Kto wie, kto wtedy zwycięży? :)

 

 

Półmetek

Jesteśmy na półmetku!

Wszystkie mecze z grupy A i B zostały rozegrane. Najlepszymi w grupie A okazali się KS Curlusy Baniate, zdobywając, 10 punktów a tym samym nie przegrywając, żadnej z rozgrywek, tuż za nim plasują się KKC NN1 oraz KKC Młot z liczbą punktów 7. Natomiast równych sobie w grupie B nie mieli KS Juniorzy, tuż za nimi znaleźli się KKC Bigos oraz AZS Gliwice Ice Rockets z sumą punktów 6.
Z ww. drużynami zobaczymy się w grupie złotej!

Srebrna to grupa, w której zobaczymy aż 5 drużyn z Krakowa!
Awansowały do niej drużyny:
KKC How Us
DKC Dzik Świdnica
KKC Good Enough
KKC Curly Curles
KKC Regis
KKC Hieny

Początek rozgrywek już pierwszego lutego. Kto wie, czy tabela nie zostanie odwrócona, a nasi debiutanci nie zwyciężą? O Zwycięstwie dowiemy się już 6 lutego!

Wszystkim zawodnikom życzymy dobrej gry!

Na miejscu! Gotowi! Start!

Już jutro startuje kolejna edycja Ligi KKC! Nietypowa! Niepowtarzalna! Unikalna!
Zmagania odbędą się pierwszy raz na świeżutkich jak obwarzanki torach curlingowych w Tauron Arenie Kraków oraz tradycyjnie w Pawłowicach.
Po 10 latach nadszedł czas, aby to królewskie miasto Kraków znów było współgospodarzem tego prestiżowego wydarzenia.
Do rywalizacji w roku 2022 stanie 12 zespołów (w tym aż 8 z Krakowa!)
podzielonych na dwie grupy.

Mecz otwarcia o godzinie 18:00 rozegrają między sobą debiutujące w lidze oraz na lodzie KKC Hieny i posiadający już doświadczenie curlingowe – KKC Bigos. Natomiast o godzinie 20:00 zmierzą się kolejne dwie krakowskie drużyny, męska – KKC NN1 oraz koedukacyjna KKC Curly Curlers.

Kolejne mecze drużyn można sprawdzić w zakładce „terminarz”.

Wszystkim zespołom grającym w Lidze KKC życzymy dobrej gry!

Kolejne zmagania drużyn!

Serniczek zjedzony, pierogi się skończyły, a ostatnia łyżka sałatki jarzynowej zniknęła
z garnka – to znak że czas na podsumowanie drugiego weekendu ligi KKC!

Pierwszy dzień zmagań rozpoczęły drużyny KKC Spam oraz KS Juniorzy i to Ci drudzy rozpoczęli z przytupem. Po wygraniu hammera i trzech kolejnych endów odpuścili tylko na moment, pokonując końcowo KKC Spam 7:3. Kolejny mecz należał do KS Curlusów Baniatych, którzy zmietli z tafli drużynę KKC Siemka i zwyciężyli
z wynikiem 10:0. O godzinie 17:10 zmierzyły się ze sobą dwie krakowskie drużyny KKC Zastrzeżone® oraz KKC NN1. Pod koniec meczu szala zwycięstwa przechylała się na korzyść NN1, z przewagą dwóch kamieni. Jednak to precyzyjne zagranie skip’a KKC Zastrzeżone® – Magdaleny Wróbel w ostatnim endzie pozwoliło na zwycięstwo w tym endzie i doprowadziło do remisu 4:4. Ostatnimi tego dnia grającymi drużynami były KKC Spam oraz KKC Siemka. Po dwóch przegranych endach KKC Siemka zaczęła odrabiać straty jednak nie trwało to zbyt długo bo przeciwnicy wygrali mecz z wynikiem 6:3.

20 grudnia tuż przed świętami o godzinie 10:00 do rywalizacji stanęli KKC Spam oraz KKC NN1. Drużyny wygrywały endy na zmianę jednak zwycięstwo przypadło KKC NN1 kończącej mecz 10:2. Kolejny mecz równie emocjonujący co poprzednie rozegrali Panowie z KS Curlusy Baniate oraz KKC Zastrzeżone®. Po dwóch wygranych endach prowadzenie przejęła drużyna Zastrzeżonych ale nie na długo bo już po czwartym endzie mieliśmy remis, który pozostał do końca meczu – zakończonego wynikiem 6:6. 17:3 to wynik kolejnego spotkania pomiędzy drużynami KKC NN1, a KKC Siemka.
Od samego początku liderem byli Panowie z NN1.  Ostatnimi w tym dniu – lecz nie ostatnimi w tabeli byli KKC Juniorzy oraz KKC Zastrzeżone®, którzy swój mecz rozegrali o godzinie 16:00. KKC Zastrzeżone® oddały tylko jeden end Juniorom, zwyciężając w ten sposób 6:2. Podczas obu dni zmagań wszystkie drużyny były pod wpływem… ogromnych emocji!

Kolejne takie już w Nowym Roku!

Pierwsze ligowe zmagania!

W sobotę 12 grudnia wystartowała 10-ta edycja Ligi KKC. Jako pierwsi do walki stanęły drużyna KKC Never Enough oraz KS Curlusy Baniate. Pierwszy end należał do młodych i zgrabnych – jak o sobie mówią – Curlusów Baniatych, jednak krakowska drużyna odpłaciła się wygraną kolejnego enda. To nie zniechęciło rywali, którzy oddali dziewczynom jeszcze tylko jednego – ostatniego enda. Końcowo mecz zakończył się z wynikiem 7:2 dla Panów. W kolejnym meczu zmierzyły się drużyny DKC Dzik Świdnica oraz KKC Siemka. Mimo debiutu curlerów ze Świdnicy w lidze KKC nie przeszkodziło im to w zaciętej – dzikiej rywalizacji z Krakusami. Początkowo wyrównany mecz przyniósł jednak zwycięstwo 7:3 męskiej drużynie DKC Dzik Świdnica. Następnie o godzinie 17:10 swój mecz rozegrały drużyny  KKC Never Enough vs KKC Zastrzeżone®. Początek zmagań należał do KKC Never Enough jednak już w 3 endzie  dziewczyny z KKC Zastrzeżone pokazały na co je stać, nie oddając już pozostałych Endów, wygrywając mecz i uzyskując końcowo wynik 11:2. Ostatnim meczem tego dnia był mecz KDC Dzik Świdnica kontra Curlusy Baniate. Tym razem KDC Dzik Świdnica poległa w starciu z drużyną Curlusy Baniate którzy nie odpuścili żadnego z endów. Mecz zakończył się z wynikiem 13:0.

Niedzielne potyczki rozpoczęły krakowskie drużyny KKC Siemka oraz KKC Never Enough.  KKC Never Enough od samego początku aż do końca nie pozwoliła przeciwnikom zdobyć punktów dzięki czemu zwyciężyła 11:0 z KKC Siemka. W samo południe spotkały się KKC Zastrzeżone® oraz DKC Dzik Świdnica. Panowie zwyciężyli w pierwszym endzie, co jednak tylko zachęciło dziewczyny do walki pozwalając im zdobyć w całkowitym rozrachunku 8 punktów dając końcowo zwycięstwo 8:3 z drużyną KDC Dzik Świdnica. Przed ostatni mecz rozegrały znane już Curlusy Baniate ze zdobywcami srebrnego medalu na zeszłorocznej Lidze KKC – drużyną KS Juniorzy. Zeszłoroczni vice mistrzowie od początku pokazali na co ich stać wygrywając 4 endy z rzędu, jednak przeciwnicy postanowili się zrehabilitować i odpłacili Juniorom wygraną w dwóch ostatnich endach co wpłynęło na ostateczny wynik, dając Curlusom Baniatym zwycięstwo 9:8 z Juniorami. Mecz kończący niedzielne zmagania rozegrały KKC Zastrzeżone® wraz z KKC Siemka. Dziewczyny walczyły dzielnie dając swojej drużynie KKC Zastrzeżone® zwycięstwo 14:2.

Już za tydzień kolejne emocjonujące zmagania drużyn!