Wszystkie wpisy, których autorem jest natalia.starostka

Kolejne zmagania drużyn!

Serniczek zjedzony, pierogi się skończyły, a ostatnia łyżka sałatki jarzynowej zniknęła
z garnka – to znak że czas na podsumowanie drugiego weekendu ligi KKC!

Pierwszy dzień zmagań rozpoczęły drużyny KKC Spam oraz KS Juniorzy i to Ci drudzy rozpoczęli z przytupem. Po wygraniu hammera i trzech kolejnych endów odpuścili tylko na moment, pokonując końcowo KKC Spam 7:3. Kolejny mecz należał do KS Curlusów Baniatych, którzy zmietli z tafli drużynę KKC Siemka i zwyciężyli
z wynikiem 10:0. O godzinie 17:10 zmierzyły się ze sobą dwie krakowskie drużyny KKC Zastrzeżone® oraz KKC NN1. Pod koniec meczu szala zwycięstwa przechylała się na korzyść NN1, z przewagą dwóch kamieni. Jednak to precyzyjne zagranie skip’a KKC Zastrzeżone® – Magdaleny Wróbel w ostatnim endzie pozwoliło na zwycięstwo w tym endzie i doprowadziło do remisu 4:4. Ostatnimi tego dnia grającymi drużynami były KKC Spam oraz KKC Siemka. Po dwóch przegranych endach KKC Siemka zaczęła odrabiać straty jednak nie trwało to zbyt długo bo przeciwnicy wygrali mecz z wynikiem 6:3.

20 grudnia tuż przed świętami o godzinie 10:00 do rywalizacji stanęli KKC Spam oraz KKC NN1. Drużyny wygrywały endy na zmianę jednak zwycięstwo przypadło KKC NN1 kończącej mecz 10:2. Kolejny mecz równie emocjonujący co poprzednie rozegrali Panowie z KS Curlusy Baniate oraz KKC Zastrzeżone®. Po dwóch wygranych endach prowadzenie przejęła drużyna Zastrzeżonych ale nie na długo bo już po czwartym endzie mieliśmy remis, który pozostał do końca meczu – zakończonego wynikiem 6:6. 17:3 to wynik kolejnego spotkania pomiędzy drużynami KKC NN1, a KKC Siemka.
Od samego początku liderem byli Panowie z NN1.  Ostatnimi w tym dniu – lecz nie ostatnimi w tabeli byli KKC Juniorzy oraz KKC Zastrzeżone®, którzy swój mecz rozegrali o godzinie 16:00. KKC Zastrzeżone® oddały tylko jeden end Juniorom, zwyciężając w ten sposób 6:2. Podczas obu dni zmagań wszystkie drużyny były pod wpływem… ogromnych emocji!

Kolejne takie już w Nowym Roku!

Pierwsze ligowe zmagania!

W sobotę 12 grudnia wystartowała 10-ta edycja Ligi KKC. Jako pierwsi do walki stanęły drużyna KKC Never Enough oraz KS Curlusy Baniate. Pierwszy end należał do młodych i zgrabnych – jak o sobie mówią – Curlusów Baniatych, jednak krakowska drużyna odpłaciła się wygraną kolejnego enda. To nie zniechęciło rywali, którzy oddali dziewczynom jeszcze tylko jednego – ostatniego enda. Końcowo mecz zakończył się z wynikiem 7:2 dla Panów. W kolejnym meczu zmierzyły się drużyny DKC Dzik Świdnica oraz KKC Siemka. Mimo debiutu curlerów ze Świdnicy w lidze KKC nie przeszkodziło im to w zaciętej – dzikiej rywalizacji z Krakusami. Początkowo wyrównany mecz przyniósł jednak zwycięstwo 7:3 męskiej drużynie DKC Dzik Świdnica. Następnie o godzinie 17:10 swój mecz rozegrały drużyny  KKC Never Enough vs KKC Zastrzeżone®. Początek zmagań należał do KKC Never Enough jednak już w 3 endzie  dziewczyny z KKC Zastrzeżone pokazały na co je stać, nie oddając już pozostałych Endów, wygrywając mecz i uzyskując końcowo wynik 11:2. Ostatnim meczem tego dnia był mecz KDC Dzik Świdnica kontra Curlusy Baniate. Tym razem KDC Dzik Świdnica poległa w starciu z drużyną Curlusy Baniate którzy nie odpuścili żadnego z endów. Mecz zakończył się z wynikiem 13:0.

Niedzielne potyczki rozpoczęły krakowskie drużyny KKC Siemka oraz KKC Never Enough.  KKC Never Enough od samego początku aż do końca nie pozwoliła przeciwnikom zdobyć punktów dzięki czemu zwyciężyła 11:0 z KKC Siemka. W samo południe spotkały się KKC Zastrzeżone® oraz DKC Dzik Świdnica. Panowie zwyciężyli w pierwszym endzie, co jednak tylko zachęciło dziewczyny do walki pozwalając im zdobyć w całkowitym rozrachunku 8 punktów dając końcowo zwycięstwo 8:3 z drużyną KDC Dzik Świdnica. Przed ostatni mecz rozegrały znane już Curlusy Baniate ze zdobywcami srebrnego medalu na zeszłorocznej Lidze KKC – drużyną KS Juniorzy. Zeszłoroczni vice mistrzowie od początku pokazali na co ich stać wygrywając 4 endy z rzędu, jednak przeciwnicy postanowili się zrehabilitować i odpłacili Juniorom wygraną w dwóch ostatnich endach co wpłynęło na ostateczny wynik, dając Curlusom Baniatym zwycięstwo 9:8 z Juniorami. Mecz kończący niedzielne zmagania rozegrały KKC Zastrzeżone® wraz z KKC Siemka. Dziewczyny walczyły dzielnie dając swojej drużynie KKC Zastrzeżone® zwycięstwo 14:2.

Już za tydzień kolejne emocjonujące zmagania drużyn!