Wszystkie wpisy, których autorem jest Karol Nowakowski

KKC Krakofsky zwycięzcą Ligi KKC 2016/17!

W ubiegły weekend zakończone zostały rozgrywki Ligi KKC! Najlepszym zespołem okazał się KKC Krakofsky, który w decydującym meczu wygrał z ŚKC Katowice 6:4. Katowiczanom przypadło drugie miejsce w turnieju. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna AZS Gliwice Ice Rockets.

Niedzielny mecz na szczycie od początku był wyrównanym pojedynkiem. Dopiero w 4. endzie krakowianie przejęli partię za 3 punkty. Na półmetku rywalizacji Krakofsky prowadził 5:1. W drugiej części meczu drużyna z Katowic zmieniła nieco taktykę na bardziej ofensywną zagrywając więcej strażników i wjazdów. Jednak Krakofsky nie pozwolił na odrobienie strat skutecznie usuwając kamienie przeciwnika z gry. Końcowy wynik – 6:4 dla KKC Krakofsky. Najlepszym zawodnikiem meczu był Krzysztof Kawecki osiągając ponad 76% skuteczności!

W niedzielny poranek miał się odbyć mecz pomiędzy drużynami, które już w poprzedniej kolejce spotkań zapewniły sobie końcowe miejsca – trzecie dla AZS Gliwice Ice Rockets, a ósme dla KKC Smog B. Niestety, z powodu niemożności wystawienia składu na mecz przez drużynę z Krakowa, mecz zakończył się zwycięstwem gliwiczan w rozmiarze walkowera.

W sobotę odbyły się 2 mecze, które miały wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia na miejscach od czwartego do siódmego. W pierwszym meczu doszło do jedynych derbów w tej kolejce – KKC Trzy Kropki rywalizowały z KKC Byle Do Domu. Mecz bardzo ważny dla obydwu drużyn, ale w cięższej sytuacji przed spotkaniem znajdowało się BDD. Drużyna kobieca z Krakowa do tamtej pory wygrała tylko jeden mecz. Co więcej był to pierwszy ich mecz w listopadzie z ostatnim w tabeli Smogiem B. Od samego początku przewagę uzyskało Byle Do Domu prowadząc po 3. endzie już 4:0. Trzy Kropki próbowały zbliżyć się do przeciwnika co udało się w kolejnych partiach zdobywając 3 punkty przy 1 punkcie BDD. Jednakże w ostatnim endzie Byle Do Domu nie pozostawiło złudzeń wygrywając partię za 3 punkty i całe spotkanie 8:3. Najlepszym zawodnikiem spotkania została Anna Fejklowicz z ponad 45% skutecznością!

W drugim meczu zmierzyły się drużyny, które do tej pory wychodziły zwycięsko dwukrotnie – KKC Vector oraz ŚKC Wataha. Pierwsza połowa spotkania należała do Watahy, która na półmetku rywalizacji prowadziła już 4 punktami. Jednak Vector nie dawał za wygraną i potrzebował 2 endów, aby doprowadzić do wyrównania. W kolejnych partiach lepsza okazała się drużyna z Katowic i to ona wygrała cały mecz. Końcowy wynik – 8:6. Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Michał Paszek osiągając ponad 45% skuteczności!

Meczem, który zakończył Ligę KKC 2016/17, było przełożone spotkanie pomiędzy KKC Trzy Kropki a ŚKC Wataha. Rywalizacja od początku była wyrównana i żadna drużyna nie wyszła na prowadzenie w meczu większe niż dwupunktowe. O zwycięstwie w meczu decydował rezultat ostatniej partii, gdyż po 7. endzie na tablicy widniał wynik 5:5. W niej lepszym okazała się Wataha, która pomimo braku przywileju zagrywania ostatniego kamienia w partii, zdobyła 2 punkty i zwyciężyła 7:5. Najlepszym zawodnikiem meczu został Sylwester Walczak osiągając ponad 45% skuteczności!

Zwycięstwo Watahy w ostatnim meczu pozwoliło katowiczanom na zajęcie 4. miejsca w rozgrywkach. Przegrana Trzech Kropek oraz niski bilans kamieni spowodował, że ta drużyna zakończyła zmagania na 7. miejscu. Skorzystały na tym inne drużyny z Krakowa – Byle Do Domu i Vector. Dzięki nieco lepszemu bilansowi kamieni zespoły te zajęły kolejno 5. i 6. miejsce.

Końcowa kolejność Ligi KKC 2016/17:
1. KKC Krakofsky
2. ŚKC Katowice
3. AZS Gliwice Ice Rockets
4. ŚKC Wataha
5. KKC Byle Do Domu
6. KKC Vector
7. KKC Trzy Kropki
8. KKC Smog B

Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w naszym turnieju! Mamy nadzieję, że ponad dwumiesięczna rywalizacja sprawiła Wam dużo radości oraz przyniosła wiele niezapomnianych wspomnień! Już teraz zapraszamy do uczestnictwa w Lidze KKC 2017/2018! Do zobaczenia!

Uwaga! Aktualizacja terminarza spotkań!

Zaległy mecz pomiędzy AZS Gliwice Ice Rockets a KKC Krakofsky, który miał zainaugurować Ligę, zostanie rozegrany 14 stycznia. Początek o godzinie 14:00. Godziny rozpoczęcia pozostałych spotkań w tym dniu zostały przesunięte z godziny 16:00 na 16:20 oraz z 18:30 na 18:40.

Oprócz powyższego spotkania nastąpiła zmiana terminu rozegrania meczu ŚKC WatahaKKC Trzy Kropki. Pierwotny termin (15 stycznia o 8:00) został zmieniony na 29 stycznia o 12:45.

Podsumowanie 3. kolejki

Za nami ostatnie mecze w tym roku w Lidze KKC! Poniżej krótka relacja z trzeciej kolejki spotkań.

W pierwszym sobotnim meczu zmierzyły się drużyny KKC Vector i ŚKC Katowice. Od początku spotkania drużyna ze Śląska była stroną dominującą. Na półmetku rywalizacji było już 7:0. Kolejne dwa endy wygrane po 4 punkty przez katowiczan nie pozostawiły wątpliwości, która drużyna zasłużyła na zwycięstwo. Vector, grający w składzie trzyosobowym, zmniejszył nieznacznie straty wygrywając dwie ostatnie partie. Wynik końcowy – 15:2 dla ŚKC Katowice. Najlepszym zawodnikiem meczu została Magdalena Kołodziej ze skutecznością ponad 64%.

W sobotni wieczór na pawłowickim torze doszło do spotkania ŚKC Wataha z KKC Krakofsky. Początek należał do drużyny z Krakowa, która przejęła dwie pierwsze partie i wyszła na prowadzenie 4:0. W kolejnych trzech endach drużyny naprzemiennie zdobywały po 2 punkty. Szósta i siódma partia padła łupem Krakofsky’ego wygrywając najpierw za 1 punkt, a następnie przejmując enda za 3 punkty. Pomimo wyraźnego prowadzenia Wataha, grająca w składzie trzyosobowym, nie poddawała się i zwyciężyła w ostatnim endzie zdobywając 3 punkty. Krakofsky wygrał 10:7. Najlepszym zawodnikiem meczu został Karol Nowakowski ze skutecznością ponad 67%.

W niedzielny poranek zmierzyły się dwie krakowskie drużyny – Smog B i Trzy Kropki. Pierwsza partia została przejęta przez Trzy Kropki za 2 punkty, ale później do głosu doszedł Smog wygrywając drugą partię za 3 punkty, a następnie przejmując trzeciego enda za 1 punkt. Trzy Kropki wyrównały wynik meczu i w połowie spotkania widniał wynik 4:4. Smog B odzyskał szybko prowadzenie i po 6 endzie prowadził dwoma punktami będąc bliski zdobycia pierwszych punktów w Lidze. Jednak końcówka należała do Trzech Kropek, które w dwóch ostatnich partiach zdobyły 5 punktów i zwyciężyły 9:6. Najlepszymi zawodnikami spotkania zostali Aleksandra Bylina i Miłosz Tatara z ponad 46% skutecznością.

W ostatnim meczu w 2016 roku zagrały drużyny AZS Gliwice Ice Rockets oraz KKC Byle Do Domu. Pierwsza część spotkania była wyrównana i żadna drużyna nie zdołała zdobyć dużej przewagi. Kluczowe dla wyniku meczu okazały się partie numer 5 i 6. Oba te endy zostały wygrane przez drużynę z Gliwic za 3 punkty. Byle Do Domu próbowało odrobić straty, ale wygranie ostatnich endów kolejno za 1 i za 2 punkty, okazało się niewystarczające. Końcowy wynik – 8:5 dla Ice Rockets. Najlepszym zawodnikiem meczu został Patryk Malczak z ponad 59% skutecznością.

Aż trzy drużyny kończą rok bez straty punktu – ŚKC Katowice, KKC Krakofsky oraz AZS Gliwice Ice Rockets. Tylko jedna porażka drużyny KKC Trzy Kropki pozwala im na zajęcie 4. miejsca. Z jednym zwycięstwem drużyny KKC Byle Do Domu i ŚKC Wataha. Tabelę zamykają drużyny KKC Vector i KKC Smog B, które do tej pory nie zdobyły choćby jednego punktu. Następne mecze oraz wielkie emocje już w nowym roku!

Zapowiedź 3. kolejki

Przed nami ostatni ligowy weekend w roku 2016! W najbliższą sobotę czekają nas dwa pojedynki krakowsko-katowickie. W niedzielę natomiast zobaczymy derbowe starcie krakowskich drużyn oraz, na zakończenie kolejki, mecz drużyn AZSu Gliwice i Krakowskiego KC.

O 16 w sobotę na lód wyjdą zawodnicy KKC Vector i ŚKC Katowice. Drużyna ze Śląska zajmuje obecnie pozycję lidera po dwóch pewnych zwycięstwach w poprzednich kolejkach. Z kolei krakowianie znajdują się na drugim biegunie – nie zdołali do tej pory wywalczyć punktu. Czy czeka nas podtrzymanie passy jednej i drugiej drużyny, czy jednak zostanie przerwana w obu przypadkach?

Wieczorem rozegrany zostanie mecz ŚKC Wataha – KKC Krakofsky. Do tej pory te drużyny zanotowały po jednej wygranej (Krakofsky rozegrał jeden mecz). Zwycięska drużyna będzie plasować się w czubie tabeli przez przerwę świąteczno-noworoczną, przynajmniej do pierwszej kolejki w nowym roku. W poprzednim sezonie lepsza okazała się drużyna ŚKC Wataha. Czy tym razem będzie podobnie? A może Krakofsky zrewanżuje się za tamtą porażkę?

W niedzielny poranek dojdzie do pojedynku dwóch drużyn z Krakowa. KKC Smog B nie zdobył do tej pory żadnego punktu, a słaby bilans kamieni powoduje, że krakowianie okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. KKC Trzy Kropki z jednym zwycięstwem zajmują szóstą pozycję. Obie drużyny mają ambicje, aby piąć się do góry w turniejowej hierarchii. Której z nich się to uda?

Na zakończenie kolejki zmierzą się drużyny AZS Gliwice Ice Rockets i KKC Byle Do Domu. Drużyny te zajmują miejsca w górnej części tabeli, co sprawia, że ostatni ligowy mecz w roku 2016, może być bardzo interesującym widowiskiem. W poprzednim sezonie lepsza okazała się drużyna z Gliwic. Czy tak będzie i tym razem? Czy też górą będzie kobieca drużyna z Krakowa?

Rezultaty wszystkich meczów będą na bieżąco uzupełniane. Zapraszam do regularnego odświeżania strony z wynikami! A wszystkim drużynom życzę DOBREJ GRY!

Podsumowanie 2. kolejki

Druga kolejka spotkań już za nami!

W sobotnie popołudnie drużyny musiały zmierzyć się nie tylko ze swoimi przeciwnikami, ale również z gorszymi, niż miało to miejsce do tej pory, warunkami na lodzie.

Pierwsze na tor wyszły drużyny ŚKC Wataha i KKC Byle Do Domu. Początek meczu należał do Watahy, która pomimo braku przywileju zagrywania ostatniego kamienia w partii, wygrała dwa pierwsze endy. Zespół z Krakowa odpowiedział zdobyciem jednego punktu. Kolejna część spotkania należała już jednak do katowiczan, którzy wygrali kolejne 4 endy. Byle Do Domu zdołało jeszcze wygrać partię kończącą spotkanie i mecz zakończył się wynikiem 8:3 dla ŚKC Wataha. Tym samym ŚKC Wataha zrewanżowała się KKC Byle Do Domu za porażkę w poprzedniej edycji Ligi. Najlepszym zawodnikiem meczu był Michał Paszek z ponad 34% skuteczności.

Kolejny sobotni mecz, pomiędzy AZS Gliwice Ice Rockets i KKC Trzy Kropki, przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Pierwsza partia padła łupem drużyny z Gliwic, która wykorzystała przywilej ostatniego kamienia zdobywając 2 punkty. Trzy Kropki odpowiedziały 1 punktem, a w 3. endzie przejęły partię za 4 punkty, tym samym wychodząc na prowadzenie 5:2 w meczu. Przez kolejne dwa endy utrzymywała się różnica między drużynami, aby w partii numer sześć, Ice Rockets doprowadziło do wyrównania wyniku spotkania. Kolejny end wygrała również drużyna AZSu Gliwice przejmując partię za 2 punkty. Trzy Kropki nie zdołały już doprowadzić przynajmniej do remisu wygrywając ostatniego enda za jeden punkt. Końcowy wynik spotkania to 8:7 dla AZS Gliwice Ice Rockets. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednim meczu, Ice Rockets zrewanżowało się Trzem Kropkom za ich jedyną porażkę w poprzedniej edycji Ligi. Najlepszym zawodnikiem meczu był Dawid Kowalczyk z 54% skuteczności.

W niedzielny poranek warunki na lodzie były o wiele łaskawsze dla drużyn. Miało to swoje odbicie w skuteczności zagrań zawodników, którzy prezentowali próby bardziej zbliżone do sygnalizacji skipa, niż było to w sobotę.

Mecz pomiędzy KKC Vector i KKC Krakofsky to jedyne derby tej kolejki. Początek meczu był dość wyrównany – Krakofsky wykorzystał hammera w 2. endzie zwyciężając za dwa punkty, a Vector odpowiedział punktem. W kolejnych partia znacznie lepiej szło Krakofsky’emu – najpierw wygrana za 4 punkty, a następnie przejęcie partii za 3 punkty i po 5 endach było już 9:1 dla Krakofsky’ego. Vector próbował odrabiać straty, ale w kolejnych dwóch endach skip musiał zerować partie, aby zachować przywilej ostatniego kamienia na następne endy. Nie opłaciło to się jednak, gdyż ostatni end został przejęty przez Krakofsky za 2 punkty i mecz zakończył się wynikiem 11:1. Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Krzysztof Kawecki osiągając ponad 64% skuteczności.

W ostatnim meczu 2. kolejki spotkań zmierzyły się KKC Smog B i ŚKC Katowice. Spotkanie od początku układało się po myśli drużyny ze Śląska, która po pierwszych trzech endach prowadziła już 9:0. Krakowanie wykorzystali hammera w 4. endzie zdobywając 1 punkt, jednak w następnych znów do głosu doszła drużyna z ŚKC zdobywając kolejne 8 punktów. Smog B odpowiedział 1 punktem na zakończenie spotkania. Końcowy wynik: 17:2 dla ŚKC Katowice. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Tomasz Majorek ze skutecznością ponad 54%.

Następna kolejka i wielkie emocje już w najbliższy weekend! Zapraszam do śledzenia wyników na żywo i kibicowania!

Podsumowanie 1. kolejki

Za nami pierwsza kolejka Ligi KKC w sezonie 2016/17!

Rozgrywki miał zainaugurować mecz pomiędzy KKC Krakofsky a AZS Gliwice Ice Rockets. Niestety, z powodu awarii peblownicy nie było możliwe przygotowanie lodu na ten mecz i został odwołany. Nowy termin rozegrania tego spotkania zostanie podany wkrótce.

Drugi sobotni mecz odbył się zgodnie z planem, gdyż udało się zorganizować działającą peblownicę. Zmierzyły się w nim dwie drużyny z Krakowa – Smog B i Byle Do Domu. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando żeńskiej drużyny z KKC. Już po pierwszych trzech endach BDD prowadziło 5:1, aby ostatecznie zwyciężyć 15:2. Najlepszym zawodnikiem meczu okazała się Anna Fejklowicz z ponad 54% skuteczności.

W niedzielny poranek doszło do kolejnych derbów. Tym razem spotkały się dwie drużyny Śląskiego Klubu Curlingowego. Początek meczu należał do Watahy, która przejęła dwie pierwsze partie za 1 punkt. Kluczowy dla przebiegu spotkania okazał się 3. end wygrany przez ŚKC Katowice za 4 punkty. W kolejnych endach drużyny naprzemiennie zdobywały po punkcie, a w ostatniej partii sukces drużyny ŚKC Katowice został przypieczętowany trzy punktową zdobyczą. Końcowy wynik – 9:4. Najlepszym zawodnikiem meczu była Justyna Beck ze skutecznością ponad 59%.

Pierwszą kolejkę spotkań zakończył kolejny bratobójczy pojedynek – KKC Vector kontra KKC Trzy Kropki. Pomimo tego, że w 4. endzie Trzy Kropki zdobyły 5 punktów, to mecz był bardzo wyrównany. Vector podjął próbę odwrócenia losów meczu, gdyż po 5. endzie przegrywał już 9:4. Kolejne partie padły łupem męskiej drużyny z Krakowa, ale nie wystarczyło to nawet do zdobycia 1 punktu. Mecz zakończył się rezultatem 9:8. Tym samym Trzy Kropki zrewanżowały się Vectorowi za porażkę w Lidze w poprzednim sezonie. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Paweł Biernacki z ponad 51% skuteczności.

Mecze następnej kolejki zostaną rozegrane 10 i 11 grudnia. Zapraszam do śledzenia i kibicowania!

Rusza kolejna edycja Ligi KKC!

Już dzisiaj zostaną rozegrane pierwsze mecze Ligi KKC w sezonie 2016/17! Do rozgrywek zgłosiło się 8 drużyn, z których każda rozegra 7 spotkań z wszystkimi pozostałymi zespołami. Zawody potrwają do końca stycznia!

Inauguracyjną kolejkę zmagań rozpoczyna mecz pomiędzy triumfatorami pierwszej i ostatniej edycji Ligi, czyli KKC Krakofsky z AZS Gliwice Ice Rockets. W drugim sobotnim meczu dojdzie do pojedynku derbowego – KKC Smog B zagra z KKC Byle Do Domu. Będzie to przedsmak przed „derbową” niedzielą. W porannym meczu zmierzą się dwie drużyny reprezentujące Śląski Klub Curlingowy – ŚKC Wataha i ŚKC Katowice. Pierwszą kolejkę zakończy mecz pomiędzy KKC Vector i KKC Trzy Kropki.

Mecze pierwszej kolejki:
AZS Gliwice Ice Rockets – KKC Krakofsky 16:00 26.11(sobota)
KKC Smog B – KKC Byle Do Domu 18:30 26.11(sobota)
ŚKC Wataha – ŚKC Katowice 08:00 27.11(niedziela)
KKC Vector – KKC Trzy Kropki 10:30 27.11(niedziela)

Wyniki wszystkich meczów będą uaktualniane na bieżąco na stronie Ligi. Zapraszamy do śledzenia. Tego nie można przegapić!

AZS Gliwice Ice Rockets zwycięzcą Ligi KKC 2015/16!

Zawodnicy drużyny Ice Rockets reprezentującej barwy AZS Gliwice wygrali Ligę Krakowskiego Klubu Curlingowego w sezonie 2015/16. Triumf zapewnili sobie zwyciężając z KKC Krakofsky (6:5) w meczu kończącym Ligę. Drugie miejsce przypadło drużynie KKC Byle Do Domu, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy ŚKC Wataha. Na pozostałych miejscach znalazły się trzy drużyny z Krakowa – kolejno Krakofsky, Trzy Kropki i Vector.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkie drużyny zapraszamy za rok!

Wyniki 4. i 5. kolejki spotkań:

KKC Trzy Kropki – KKC Byle Do Domu 5:5

KKC Krakofsky – ŚKC Wataha 7:10

AZS Gliwice Ice Rockets – KKC Vector 7:4

KKC Byle Do Domu – KKC Vector 7:5

KKC Trzy Kropki – ŚKC Wataha 7:8

AZS Gliwice Ice Rockets – KKC Krakofsky 6:5

Relacja z meczu KKC Byle Do Domu – KKC Krakofsky. Podsumowanie 3. kolejki spotkań.

Pojedynkiem kończącym 3. kolejkę spotkań Ligi KKC był mecz pomiędzy KKC Byle Do Domu oraz KKC Krakofsky. Początek spotkania należał do żeńskiej drużyny z Krakowa, która przejęła trzy pierwsze endy za 1 punkt. Krakofsky nie składał broni i 4. partię wygrał za 2 punkty, aby następną przejąć również za 2 punkty, a co za tym idzie wyjść na prowadzenie w meczu. Jednak ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki Byle Do Domu wygrywając 6. enda za 2 punkty, a ostatnią partię przejmując za 1 punkt. Końcowy wynik: 6:4 dla KKC Byle Do Domu.

Wyniki 3. kolejki spotkań:

AZS Gliwice Ice Rockets – KKC Trzy kropki 4:5

KKC Vector – ŚKC Wataha 4:7

KKC Byle Do Domu – KKC Krakofsky 6:4

W zakończonej kolejce spotkań zwycięzcami wszystkich spotkań zostały drużyny, które przed meczem miały mniej punktów niż przeciwnik. Takie wyniki spowodowały, że sytuacja przed finałowym weekendem jest bardzo ciekawa. Na prowadzeniu znajduje się drużyna KKC Byle Do Domu z 4 punktami na koncie. Tyle samo punktów mają KKC Krakofsky oraz AZS Gliwice Ice Rockets. Jedno zwycięstwo odnotowali do tej pory zawodnicy KKC Vector, ŚKC Wataha oraz KKC Trzy Kropki. Oznacza to, że wszystkie zespoły zachowały jeszcze szanse na końcowy tryumf w Lidze KKC 2015/16!

Kibiców zapraszamy do śledzenia wyników, a drużynom życzymy dobrej gry!

Podsumowanie rozgrywek po 2. kolejce spotkań

W ostatnim meczu ligi KKC w 2015 roku zmierzyły się dwie męskie drużyny z Krakowa. Górą z tego pojedynku wyszli zawodnicy Krakofsky’ego, którzy pokonali drużynę Vector wynikiem 12:2. Tym samym zakończona została 2. kolejka spotkań. Na czele tabeli z kompletem zwycięstw plasują się drużyny KKC Krakofsky oraz AZS Gliwice Ice Rockets. Za nimi z jednym zwycięstwem znajdują się dwie drużyny z Krakowa – Vector i Byle Do Domu. Miejsca 5. i 6. zajmują odpowiednio zespoły ŚKC Wataha oraz KKC Trzy kropki.
Wyniki wszystkich meczów 1. i 2. kolejki spotkań:
AZS Gliwice Ice Rockets – KKC Byle Do Domu 6:4
KKC Krakofsky – KKC Trzy kropki 8:3
KKC Byle Do Domu – ŚKC Wataha 10:2
KKC Trzy kropki – KKC Vector 2:8
AZS Gliwice Ice Rockets – ŚKC Wataha 7:5
KKC Krakofsky – KKC Vector 12:2

Wszystkim drużynom i zawodnikom uczestniczącym w lidze KKC życzymy sukcesów sportowych oraz w życiu prywatnym w 2016 roku!