Wszystkie wpisy, których autorem jest Daria Rejdych

Podsumowanie ostatniej kolejki

W drugi weekend stycznia zakończyliśmy zmagania w ramach Ligi KKC. Ostatnie mecze zagrały: ŚKC Wataha, AZS Gliwice Ice Rockets, KKC Mieszkanka Krakowska, KKC Trzy Kropki. Rywalizacja była zacięta i walka o miejsca na podium trwała do ostatniej rozgrywki.

W pierwszym z sobotnich meczy ŚKC Wataha zagrała z AZS Gliwice Ice Rockets. Pojedynek był dość wyrównany o czym świadczą nie tylko wyniki endów, ale również statystyki. Jednak ostatecznie to Wataha wykazała się wyższą skutecznością i wygrała 6:3. To zwycięstwo zapewniło Watasze srebrny medal w tegorocznej lidze.

Dla Ice Rockets to był bardzo intensywny weekend. Po krótkiej przerwie drużyna zagrała z krakowską drużyną KKC Trzy Kropki. Gra przez wszystkie 8 endów była wyrównana. Wynik ważył się do ostatniego kamienia. Krakowskiej drużynie udało się zmusić przeciwników do trudnego zagrania hammerem. Jednak Dawid Kowalczyk podołał zadaniu i wykonał promotion take-out i tym samym doprowadził do remisu.

W ostatnim z sobotnich ligowych meczy zagrała KKC Mieszanka Krakowska z KS Warszowice OOM. Przez większość czasu to drużyna z Krakowa narzucała styl gry. Jednak niespodziewanie w przed ostatnim endzie chłopcy z Warszowic wygrali end za 7pkt i wysunęli się na dwu punktowe prowadzenie. Skip krakowskiej Drużyny mimo nerwowej sytuacji zachowała jednak zimną krew i w ostatnim endzie Mieszanka zdobyła 3 pkt. Dzięki temu ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny z KKC 9:8.

W pierwszej niedzielnej rozgrywce zagrali AZS Gliwice Ice Rockets przeciwko KKC Mieszanka Krakowska. Kraków fantastycznie rozpoczął pojedynek przejmując pierwszy end trzema punktami. Jednak Ice Rockets odrobiło straty i w połowie rozgrywki doprowadzili do remisu 4:4. Dalsza część spotkania należała do zespołu z Gliwic. W piatym endzie drużyna przejęła partię za 4 pkt przybliżając się do zwycięstwa, by ostatecznie wygrać 9:5.

Ostatni mecz KKC Trzy Kropki z KS Warszowice OOM przez większość czasu był dość wyrównany. Do piątego endu gra przebiegała się punkt za punkt. Dopiero w szóstym endzie Kropki przejęły partię za 2 pkt wychodząc na prowadzenie. Drużynie udało się utrzymać przewagę i doprowadzić do zwycięstwa 6:4. Jednak dwu punktowe prowadzenie nie wystarczyło by wywalczyć brązowy medal, który w efekcie trafi do AZS Ice Rockets.

Relacja z meczu AZS Gliwe Ice Rockets kontra KKC Trzy Kropki

W ubiegłą środę na torze w Pawłowicach odbył się mecz AZS Gliwice Ice Rockets z KKC Trzy Kropki. W pierwszym endzie zawodnicy musieli zmierzyć się z wyjątkowo wolnym lodem. W tych warunkach lepiej poradzili sobie zawodnicy KKC Trzy Kropki i pomimo braku hammera przejęli partie za jeden. W kolejnym endzie lód dla odmiany był bardzo szybki (ok. 3.3 sek na wjazd). Po długiej serii przelotów z strony obu drużyn lepsi okazali się zawodnicy Ice Rockets wygrywając tego enda za 2 pkt. W dalszej części meczu lód nie sprawiał większych niespodzianek. Dla ostatecznego wyniku duże znaczenie miał 5. endy który zawodnicy Trzech Kropek wygrali za 3 pkt. Tym samym zapewniając sobie 1 pkt. prowadzenie. W ostatnim endzie skip Ice Rockets został zmuszony do bardzo trudnego wjazdu ostatnim kamieniem. Kamień zatrzymał się na jednym ze strażników. W tej sytuacji żadna z drużyn nie zdobyła punktów w ostatnim endzie.
Zawodnikom obu drużyn życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

Pierwszy mecz ligowy za nami

W sobotę odbył się pierwszy mecz tegorocznej Ligi KKC. AZS Gliwice Ice Rockets pokonał 6:4 KKC Byle Do Domu. Zwycięska drużyna dobrze wykorzystała hammera w pierwszym endzie wygrywając trzema punktami. Następnie przejęli kolejną partię za jeden. W czwartym endzie Byle Do Domu odrobiło trzy punkty. Jednak w całym meczu to drużyna z Gliwic wykazała się lepszym wyczuciem siły co zaowocowało zwycięstwem.

W kolejnym meczu w najbliższą środę zmierzą się dwie drużyny z Krakowa KKC Krakofsky i KKC Trzy Kropki.

Rusza piąta edycja Ligi KKC!

W najbliższy weekend rusza kolejna edycja Ligi KKC. To już drugi sezon w którym liga ma status Ligi Regionalnej, co oznacza, że zwycięska drużyna awansuje ligi ogólnopolskiej organizowanej przez PFKC. W tym sezonie zmierzy się ze sobą sześć drużyn:

AZS Gliwice Ice Rockets
ŚKC Wataha
KKC Byle Do Domu
KKC Krakofsky
KKC Trzy Kropki
KKC Vector

Drużyny bedą się ze sobą zmagać w systemie rozgrywek „każdy z każdym”.

Plan na najbliższe mecze wygląda następująco:
21 XI (19-21) AZS Gliwice Ice Rockets – KKC Byle Do Domu
25 XI (19-21) KKC Krakofsky – KKC Trzy Kropki
28 XI (19-21) KKC Byle Do Domu – ŚKC Wataha
2 XII (19-21) KKC Trzy Kropki – KKC Vector
9 XII (19-21) AZS Gliwice Ice Rockets – ŚKC Wataha