Wszystkie wpisy, których autorem jest Magdalena Kawecka

10 zespołów w Lidze KKC 2018/2019!

Rozgrywki 8. edycji Ligi cieszą się dużą popularnością. Mimo, że nie zobaczymy zespołów KKC NN1, ŚKC Wataha i KS Warszowice OOM, które grały w ubiegłym sezonie, to w Lidze KKC 2018/2019 weźmie udział aż 10 drużyn.

Znane z wcześniejszych startów AZS Gliwice Ice Rockets, tryumfatorzy Ligi w sezonie 2015/2016, KSW Juniorzy, czy krakowskie drużyny Trzy kropki oraz Vector, będą walczyli o czołowe miejsca rozgrywek. Natomiast zagadką może być forma KKC Wstrząśnięci i KKC Zmieszani, ponieważ zespoły te powstały z KKC Mieszanka Krakowska, biorącej udział w 7. edycji ligi. Pozostałe drużyny grają w curling nieco krócej, ale z wielką pasją, a są to: MIG Gliwice, Migotki, Tuptusie Curling Team oraz drużyna, która wystąpi po raz pierwszy w rozgrywkach curlingowych, czyli KKC Curly Curlers.

Tegoroczne zmagania w ramach Ligi będą podzielone na fazę grupową oraz fazę finałową. Drużyny rozegrają swoje mecze w dwóch grupach, do których rozlosowano po pięć zespołów. W fazie grupowej rozgrywki odbędą się w systemie każdy z każdym, a w finałowej w systemie page playoff. Drużyny z grupy A rozegrają spotkania w dniach 24-25 listopada oraz 15-16 grudnia, a zespoły z grupy B zagrają 1-2 grudnia oraz 5-6 stycznia. Runda finałowa będzie podzielona na dwa weekendy: 12-13 i 26-27 stycznia.

Pierwszy mecz już 24 listopada (sobota) o godzinie 14:00, a zagra w nim KKC Vector z Tuptusie Curling Team. Szczegółowy harmonogram Ligi KKC można już zobaczyć w zakładce terminarz grupa A i grupa B. A poniżej przedstawiamy film z losowania drużyn do grupy A i grupy B oraz tabele z podziałem na grupy.

Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę i śledzenia wydarzenia Liga KKC na Facebooku.

Zapraszamy do 8. edycji Ligi KKC!

Już po raz ósmy zapraszamy Was do wzięcia udziału w najstarszej lidze polskiego curlingu organizowanej przez Krakowski Klub Curlingowy. Areną naszych wspólnych zmagań będzie niezmiennie Lodowisko Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach przy ul. Pukowca 7.

Liga KKC 2018/2019 rozpocznie się w połowie listopada i potrwa do końca stycznia. Spotkania odbywać się będą w weekendy, a każda rywalizacja potrwa 8 endów. Planujemy rozgrywki w systemie każdy z każdym (jeśli liczba zgłoszeń nie przekroczy 8 drużyn) lub z ewentualnym podziałem na dwie grupy (przy większej liczbie zespołów).

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy drużyny niezależnie od wieku, stażu gry, konfiguracji czy składu osobowego 😉. Liga KKC zapewni Waszym zespołom regularną rywalizację, doskonalenie sportowe i dobrą atmosferę.

Zapisy trwają do 31 października 2018 roku. Zgłoszenia prosimy kierować na adres zawody[at]kkc-curling.pl, z podaniem nazwy drużyny i jej składu.

Do zobaczenia na lodzie!

Zwycięska drużyna 7. edycji Ligi KKC już znana!

Czwarty weekend rozgrywek ligowych był pełen emocjonujących rozstrzygnięć. Poznaliśmy złotą drużynę Ligi KKC 2017/2018, ale walka o srebrne i brązowe medale wciąż otwarta.

W pierwszym sobotnim meczu walczyły ze sobą drużyny z Krakowa – KKC NN1 i KKC Vector. Przywilej hamera w pierwszym endzie wygrał zespół KKC NN1, który wykorzystał tą możliwość zdobywając 4 punkty. Kolejne partie meczu przy bardzo wysokiej skuteczności drużyny KKC NN1, były przez nią przejmowane. Niska dyspozycja panów z KKC Vector nie pozwoliła im na zdobycie punktu w tej rywalizacji. Tym samym KKC NN1 zanotował wysoką wygraną 21:0.

Kolejny pojedynek odbył się pomiędzy drużynami KS Warszowice OOM i AZS Gliwice Ice Rockets. W pierwszym endzie gliwiczanie zdobyli zaledwie jeden punkt, ale kolejny przejęli aż za trzy. Zespół z Warszowic nie odpuścił i zapunktował dwoma kamieniami w czwartej partii, a jednym w szóstej odsłonie spotkania. Końcówka meczu należała jednak do drużyny AZS Ice Rockets, która w rezultacie wygrała 10:3.

W niedzielny poranek zespół KKC NN1 rozegrał swoje ostatnie spotkanie w Lidze KKC grając przeciw AZS Gliwice Ice Rockets. Mecz stał na wysokim poziomie, bowiem obie drużyny miały ponad 53 % skutecznych zagrań. W pierwszej partii meczu przywilej hamera należał do gliwiczan, którzy ostatnim kamieniem wykonali podwójne wybicie kamieni przeciwników i zdobyli jeden punkt. Przebieg spotkania był bardzo wyrównany i po szóstym endzie na tablicy wyników nadal był remis (4:4). Siódmy end był najskuteczniejszym w wykonaniu obu drużyn, ale to gliwiczanie przy udanych w ponad 90 % rzutach przejęli jeden punkt. Przegrywając jednym punktem, ale z przywilejem ostatniego kamienia, w ósmym endzie meczu zespół KKC NN1 ustawił bliżej guzika dwa kamienie i zwyciężył w całym spotkaniu 6:5. Tym samym niepokonani krakowianie zapewnili sobie zwycięstwo w 7. edycji Ligi KKC.

W ostatnim pojedynku tego weekendu spotkali się ŚKC Wataha z KKC Vector. Drużyna ze śląska, jako wicelider tabeli Ligi 2017/2018 była faworytem rywalizacji. Jednak w czwartej partii meczu to krakowianie objęli prowadzenie, a po piątej odsłonie prowadzili już 6:1. Katowiczanie zdobyli jeszcze dwa punkty w szóstym endzie, ale KKC Vector wygrał wysoko kolejną partię, a całe spotkanie 11:3. Ostatnia rywalizacja KKC Vector w Lidze KKC przesuneła drużynę na trzecie miejsce w tabeli rozgrywek.

Finalne rozstrzygnięcia w 7. edycji Ligi KKC już w najbliższy weekend. Pięć ostatnich spotkań rozgrają ze sobą: ŚKC Wataha z AZS Gliwice Ice Rockets, AZS Gliwice Ice Rockets z KKC Trzy kropki, KKC Mieszanka Krakowska z KS Warszowice OOM, AZS Gliwice Ice Rockets z KKC Mieszkanka Krakowska, KKC Trzy kropki z KS Warszowice OOM. Zwycięzca Ligi KKC już znany, niemniej bitwa o kolejne miejsca na podium zapowiada się bardzo pasjonująco. Głównymi pretendentami są gliwiczanie, katowiczanie i dwie drużyny z Krakowa (KKC Vector, KKC Trzy kropki). Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do kibicowania swoim faworytom.

Na półmetku ligi zmiana lidera tabeli.

W przedświąteczny weekend (16-17 grudnia) w Pawłowicach rozegrane zostały cztery mecze Ligi KKC 2017/2018. Po dwunastu z dwudziestu jeden zaplanowanych spotkań 7. edycji Ligi KKC na pierwszym miejscu tabeli znajduje się zespół KKC NN1.

Sobotnie mecze rozpoczął pojedynek zespołów KKC Trzy kropki z KKC Mieszanka Krakowska. Faworytem tego spotkania była drużyna KKC Trzy kropki, jednak po pierwszych czterech endach KKC Mieszanka Krakowska prowadziła 3:2. W drugiej połowie meczu zawodnicy KKC Trzy kropki znacznie poprawili skuteczność zagrań i zapunktowali 4 kamieniami w 5 endzie, a kolejne partie przejmowali za trzy, dwa i jeden punkt. Tym samym zespół KKC Trzy kropki wysoko pokonał KKC Mieszankę Krakowską 12:3.

W kolejnym pojedynku zmierzyły się drużyny z 1. i 2. miejsca ligowej tabeli, czyli KKC NN1 i ŚKC Wataha. Jak podkreśla skip krakowskiej drużyny Krzysztof Kawecki „Zespół ŚKC Wataha był zawsze trudnym przeciwnikiem dla nas, o czym świadczą różnie rozstrzygnięcia wspólnych rywalizacji”. Dobrze obrazuje to początek meczu, po zdobyciu punktu w pierwszym endzie, ŚKC Wataha przejęła kolejną partię za punkt. W trzecim endzie krakowianie powrócili do gry punktując jednym kamieniem, a w następnych endach przejmując partie.  Drużyna z Katowic zdobyła jeszcze tylko jeden punkt, dlatego tym razem musiała uznać wyższość KKC NN1. Mecz zakończył się wygraną Małopolan 7:3.

Niedzielny poranek rozpoczęła rywalizacja drużyn ŚKC Wataha z KKC Trzy kropki. Początek spotkania w wykonaniu KKC Trzy kropki był bardzo dobry, w połowie meczu prowadziło już 4:0. Zespół ze Śląska odrodził się w drugiej części pojedynku doprowadzając do remisu w szóstym endzie. Zawodnikom KKC Trzy kropki zabrakło jednak skuteczności, co wykorzystał zespół ze Śląska zdobywając kolejne punkty. Tym samym ŚKC Wataha wygrała z KKC Trzy kropki 8:4.

Ostatnie spotkanie weekendu zostało rozegrane pomiędzy krakowskimi zespołami KKC NN1 i KKC Mieszanka Krakowska. W pierwszym endzie KKC Mieszanka Krakowska zdobyła dwa punkty, zaskakując bardziej doświadczonych klubowych kolegów. Zespół KKC NN1 odpowiedział w kolejnej partii zdobywając aż 5 punktów. Dalsza część meczu ułożyła się zgodnie z założeniami drużyny KKC NN1, która pokonując KKC Mieszankę Krakowską 13:3, zanotowała na swoim koncie czwarte zwycięstwo w ligowych rozgrywkach.

Najskuteczniejszymi zawodnikami tego weekendu byli ex aequo panowie z KKC NN1 – Krzysztof Kawecki i Łukasz Wilczek. Każdy z nich wykonał 67,19 % udanych rzutów. Gratulujemy bardzo dobrych rezultatów.

Ligowa przerwa świąteczna potrwa aż do pierwszego weekendu Nowego Roku. Na pawłowickim torze swoje mecze zagrają wtedy zespoły: AZS Gliwice Ice Rockets, KKC NN1, KKC Vector, KS Warszowice OOM, ŚKC Wataha. Dla dwóch krakowskich drużyn to ostatnie spotkania w tegorocznej edycji ligi, natomiast AZS Gliwice Ice Rockets czeka rozegranie w sumie aż pięciu pojedynków.

Zapraszamy do dalszego kibicowania!

Weekend dla ŚKC Wataha, KKC Trzy kropki na fali!

W miniony weekend tor w Pawłowicach był dla curlerów bardzo przyjazny. Szybki lód pozwolił na rozegranie pięciu ciekawych pojedynków.

W sobotnie popołudnie zawodnicy z Małopolski stanęli do pojedynków przeciwko graczom ze Śląska. Pierwszy mecz weekendu rozegrały dwie męskie drużyny – KKC Vector i AZS Gliwice Ice Rockets. Gra stała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą bardzo dobre statystyki skipów obu drużyn, które wyniosły ponad 60 %. Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie wywalczyła drużyna AZS Ice Rockets. Gliwiczanie pierwszą partię wygrali za 2 punkty, a po trzecim endzie prowadzili już 3:0. KKC Vector wrócił do gry w bardzo dobrym stylu zdobywając w czwartym endzie 3 punkty. W kolejnych odsłonach spotkanie było wyrównane. Końcówka meczu należała do AZS Gliwice Ice Rockets, którzy w ostatnim endzie zdobyli aż 4 kamienie i wygrali z KKC Vector 11:5.

Drugie sobotnie spotkanie rozegrały między sobą drużyny KKC Mieszanka Krakowska oraz ŚKC Wataha. Już na początku meczu ŚKC Wataha objęła duże prowadzenie przejmując pierwsze cztery endy odpowiednio za 4, 2, 1 i 1 punkt. W drugiej części spotkania KKC Mieszanka Krakowska, debiutująca w rozgrywkach Ligi KKC, poprawiła swoją skuteczność i 5 end zakończył się 2 punktami dla Krakowian. ŚKC Wataha jako drużyna z większym doświadczeniem, nie pozwoliła odebrać sobie pewnego zwycięstwa i mecz zakończył się wygraną Katowiczan 10:3.

W niedzielny poranek na lodzie stawiły się dwie krakowskie drużyny – KKC Vector oraz KKC Mieszkanka Krakowska. Mecz początkowo układał się po myśli zawodników z KKC Vector, którzy po 2 endzie prowadzili już 4 punktami. W czwartej partii, przed rzutami skipów KKC Vector posiadał 3 punktujące kamienie w domu. Dobre zagrania skip Marleny Nowaczyk z Mieszanki, sprawiły, że przeciwnicy zdobyli jeden punkt. W dalszej części spotkania KKC Mieszanka Krakowska nadal nie pozwalała na większe zdobycze punktowe kolegom z klubu, a w 6 endzie zanotowała wygraną za 2 kamienie. W rezultacie 7 end rozpoczął się przy stanie 6:3 dla panów z Vectora. Ostatnią zaciętą partię za jeden punkt przejęła KKC Mieszanka Krakowska i mecz zakończył się wynikiem 6:4.

Kolejne niedzielne spotkanie zagrały drużyny KS Warszowice OOM, debiutujące w rozgrywkach ligowych oraz ŚKC Wataha. W pierwszym endzie przywilej ostatniego kamienia posiadali Katowiczanie. Zespoły rozegrały tą partię na podobnym poziomie, w rezultacie ŚKC Wataha zdobyła zaledwie punkt. Z każdym kolejnym endem Wataha poprawiała skuteczność zagrań, dzięki czemu przejmowała punkty, aż do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 15:0 dla ŚKC Watahy.

Ostatni pojedynek rozegrali KKC Vector i KKC Trzy kropki. Było to spotkanie przeniesione z listopadowego weekendu. Przywilej hamera w pierwszym endzie wywalczyli panowie z KKC Vector. Wykorzystali ten fakt zdobywając dwa punkty po dobrym wybiciu kamienia przeciwnika. W kolejnych partiach meczu zespół KKC Trzy kropki mocno poprawił skuteczność i zapisał na swoim koncie 3 zdobyte i 2 przejęte punkty. Bardzo dobra dyspozycja Urszuli Biernackiej (73,44% skuteczności) – skipa KKC Trzy kropki – nie pozwalała drużynie KKC Vector na zdobycze punktowe aż do ósmego enda, gdzie panowie zdobyli 1 punkt. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:3 na korzyć KKC Trzy kropki.

Po dwóch ligowych weekendach w tabeli rozgrywek prowadzi ŚKC Wataha przed KKC NN1. Obie drużyny zagrają ze sobą mecz już w najbliższą sobotę o godzinie 18:30. Swoje kolejne pojedynki rozegrają również zespoły KKC Trzy kropki i KKC Mieszanka Krakowska, które w spotkają się na lodzie w sobotę o godzinie 16:00. Zapowiada się zatem kolejny pasjonujący weekend.

Rozgrywki Ligi KKC powracają.

Po trzech tygodniach przerwy w rozgrywkach Ligi KKC 2017/2018, ponownie zapraszamy Curlerów na pawłowicki tor curlingowy. Na najbliższy weekend zaplanowano aż pięć pojedynków.

Swoje pierwsze mecze zagrają: AZS Gliwice Ice Rockets, KKC Mieszkanka Krakowska, ŚKC Wataha, a do kolejnych przystąpią KKC Trzy kropki oraz KKC Vector. Sobotnie spotkania rozpoczniemy o godzinie 13:00 meczem KKC Vector z AZS Gliwice Ice Rockets. Ostatnie niedzielne spotkanie startuje się o godzinie 16:00 powalczą w nim KKC Trzy kropki z KKC Vector.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym terminarzem 7. edycji Ligi KKC oraz do śledzenia wyników i statystyk online.

Karty rozdawał lód – podsumowanie pierwszej serii spotkań.

Pierwsze trzy spotkania w ramach 7. edycji Ligi KKC za nami. Mecz, który zaplanowano na godzinę 11:30 w niedzielę pomiędzy KKC Trzy Kropki i KKC Vector został przeniesiony. Lód podczas tego weekendu nie był łaskawy dla curlerów – był bardzo wolny. W rezultacie zawodnicy rzucając z dużą siłą, jakiej zwykle używa się przy wybijaniu kamienia, starali się dojechać do domu. Takie warunki miały również przełożenie na niskie statystyki curlerów.

Pierwsze sobotnie spotkanie rozegrały drużyny KKC Vector i KS Warszowice OOM. Do trzeciego endu drużyny grały punkt za punkt. Krakowianie przejęli czwartą partię za cztery punkty, co spowodowało, że KKC Vector kontrolował grę do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 8:3 dla krakowian. W kolejnej sobotniej rywalizacji zmierzyły się drużyny KKC Trzy Kropki z KKC NN1. Warunki lodowe nie zmieniły się. Po trzecim endzie zespoły zanotowały remis 3:3, ale w dalszej części spotkania prym wiedli panowie z KKC NN1. Mecz zakończył się ich zwycięstwem w stosunku 10:4.

W niedziele o 9:00 na lodzie spotkały się drużyny KKC NN1 i KS Warszowice OOM. Krakowski zespół lepiej odnalazł się przy trudnych warunkach na lodzie, przejmując partię za partią. Drużyna z Warszowic zapunktowała tylko w pierwszym endzie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 11:1 dla KKC NN1.

Kolejne ligowe rozgrywki odbędą się w weekend 9-10 grudnia. Rozegranych wtedy zostanie pięć meczów. Drużyny AZS Gliwice Ice Rockets, ŚKC Wataha, KKC Mieszkanka Krakowska rozegrają swoje pierwsze spotkania, a kolejne zagrają KKC Vector oraz KS Warszowice OOM.

Inauguracja Ligi już w sobotę!

W najbliższą sobotę 18 listopada rozpoczynamy rywalizację o zwycięstwo w Lidze Krakowskiego Klubu Curlingowego. Na lodowisku Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach ugościmy siedem drużyn. W ciągu 2 miesięcy każdy zespół rozegra 6 spotkań, których wyniki wyłonią laureata 7. edycji Ligi KKC.

W bieżącym sezonie 2017/2018 ligi wystąpią zespoły znane już z poprzednich lat, ale również te startujące po raz pierwszy. Wśród zespołów już doświadczonych w ligowych rozgrywkach są drużyny: AZS Gliwice Ice Rockets – tryunfatorzy Ligi KKC w sezonie 2015/2016, ŚKC Wataha, zespół, który dwukrotnie w historii ligi plasował się na najniższym stopniu podium (2014/15, 2015/16), KKC Trzy Kropki, który po raz piąty przystąpi do rywalizacji oraz KKC Vector, który wystąpi w lidze po raz trzeci. Debiutantami w Lidze KKC są zespoły: KS Warszowice OOM, KKC Mieszanka Krakowska oraz KKC NN1. Niemniej w składzie tej ostatniej z wymienionych drużyn odnajdziemy trzech zawodników z KKC Krakofsky, zwycięzców ubiegłorocznej edycji ligi.

Wzorem ubiegłego roku wszystkie mecze zaplanowane zostały na rozegranie 8 endów z pomiarem czasu. W trakcie lodowych zmagań będą prowadzone statystyki, które pozwolą wyłonić najskuteczniejszego zawodnika Ligi KKC. Tym samym rywalizacja między drużynowa będzie miała również aspekt indywidualny.

W najbliższy weekend cztery drużyny rozegrają swoje pierwsze dwa mecze. W sobotę o 16:00 rozpocznie się spotkanie KKC Vector – KS Warszowice OOM, a zaraz potem o 18:30 będzie można śledzić spotkanie KKC NN1 i KKC Trzy Kropki. W niedzielny poranek (9:00) KS Warszowice OOM rozegrają mecz z KKC NN1, a o 11:30 na lód wejdą KKC Vector i KKC Trzy Kropki. Podczas zmagań na lodzie będą prowadzone na żywo wyniki i statystyki, dlatego serdecznie zapraszamy Was do śledzenia naszej strony w czasie rozgrywek i nie tylko.

Wszystkim drużynom i zawodnikom życzymy niezapomnianych zagrań, dobrej gry, jak również wspaniałej rywalizacji o główną nagrodę, jaką jest voucher uprawniający do bezpłatnego udziału w 3. Podhalańskim Turnieju Curlingowym w Czarnym Dunajcu.
Do zobaczenia już w sobotę w Pawłowicach!

Znamy już drużyny 7. edycji Ligi KKC!

W tegorocznej edycji Ligi Krakowskiego Klubu Curlingowego zobaczymy siedem drużyn – trzy zespoły ze Śląska i cztery z Krakowa. Przez dwa miesiące, w trakcie pięciu weekendów, o zwycięstwo w Lidze KKC rywalizować będą: AZS Gliwice Ice Rockets, KS Warszowice OOM, ŚKC Wataha, KKC NN1, KKC NN2, KKC Trzy Kropki oraz KKC Vector. Szczegółowe informacje i składy drużyn znajdują się w zakładce Drużyny.

Ligowe rozgrywki będą odbywały się w systemie kołowym, co oznacza, że każda drużyna zagra sześć spotkań. Po zamknięciu zgłoszeń – 4 listopada – odbyło się losowanie, które wyłoniło pierwsze pary meczowe i określiło harmonogram na czas trwania całej Ligi KKC. Więcej informacji, między innymi dokładne daty i godziny pojedynków dostępne są już teraz w zakładce Terminarz.

W pierwszy weekend zmagań zagrają: KS Warszowice OOM, KKC NN1, KKC Trzy Kropki i KKC Vector. Inaugurujący rozgrywki 7. edycji Ligii KKC mecz odbędzie się 18 listopada o godzinie 16:00. Spotkają się w nim zespoły KKC Vector z KS Warszowice OOM.

Zapraszamy do kibicowania wszystkich sympatyków curlingu oraz do śledzenia w trakcie trwania meczu statystyk i wyników on-line. Zawodnikom zaś życzymy wielu fenomenalnych rzutów i dobrej gry!

Zapraszamy do udziału w 7. edycji Ligi KKC

Drodzy Curlerzy i Curlerki!

Już po raz siódmy zapraszamy Was do wzięcia udziału w lidze curlingu organizowanej przez Krakowski Klub Curlingowy. Areną naszych wspólnych zmagań będzie niezmiennie Lodowisko Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach przy ul. Pukowca 7.

W tej edycji Ligi KKC rozegrane zostaną spotkania w systemie każdy z każdym. Startujemy w połowie listopada, a rozgrywki w trybie weekendowym potrwają do końca stycznia.

Wzorem ubiegłego roku wszystkie rywalizacje będą trwały 8 endów z pomiarem czasu. W trakcie lodowych zmagań będą również prowadzone statystyki, które pozwolą wyłonić najskuteczniejszego zawodnika Ligi KKC.

Liga KKC zapewni Waszym drużynom regularne sportowe rozegranie, dobrą atmosferę, regenerujący poczęstunek oraz pamiątkowe dyplomy. Ponadto zwycięska drużyna 7. edycji Ligi Krakowskiego Klubu Curlingowego otrzyma bon uprawniający do udziału w 3. Podhalańskim Turnieju Curlingowym w Czarnym Dunajcu.

Rozpoczynamy zapisy, które potrwają do 31 października 2017 roku. Zgłoszenia prosimy kierować na adres zawody[at]kkc-curling.pl, z podaniem nazwy drużyny i jej składu.

Dla kogo okaże się szczęśliwa 7. edycja Ligi KKC? To zależy także od Ciebie!

Serdecznie zapraszamy!

Krakowski Klub Curlingowy