Podsumowanie 1. kolejki

Za nami pierwsza kolejka Ligi KKC w sezonie 2016/17!

Rozgrywki miał zainaugurować mecz pomiędzy KKC Krakofsky a AZS Gliwice Ice Rockets. Niestety, z powodu awarii peblownicy nie było możliwe przygotowanie lodu na ten mecz i został odwołany. Nowy termin rozegrania tego spotkania zostanie podany wkrótce.

Drugi sobotni mecz odbył się zgodnie z planem, gdyż udało się zorganizować działającą peblownicę. Zmierzyły się w nim dwie drużyny z Krakowa – Smog B i Byle Do Domu. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando żeńskiej drużyny z KKC. Już po pierwszych trzech endach BDD prowadziło 5:1, aby ostatecznie zwyciężyć 15:2. Najlepszym zawodnikiem meczu okazała się Anna Fejklowicz z ponad 54% skuteczności.

W niedzielny poranek doszło do kolejnych derbów. Tym razem spotkały się dwie drużyny Śląskiego Klubu Curlingowego. Początek meczu należał do Watahy, która przejęła dwie pierwsze partie za 1 punkt. Kluczowy dla przebiegu spotkania okazał się 3. end wygrany przez ŚKC Katowice za 4 punkty. W kolejnych endach drużyny naprzemiennie zdobywały po punkcie, a w ostatniej partii sukces drużyny ŚKC Katowice został przypieczętowany trzy punktową zdobyczą. Końcowy wynik – 9:4. Najlepszym zawodnikiem meczu była Justyna Beck ze skutecznością ponad 59%.

Pierwszą kolejkę spotkań zakończył kolejny bratobójczy pojedynek – KKC Vector kontra KKC Trzy Kropki. Pomimo tego, że w 4. endzie Trzy Kropki zdobyły 5 punktów, to mecz był bardzo wyrównany. Vector podjął próbę odwrócenia losów meczu, gdyż po 5. endzie przegrywał już 9:4. Kolejne partie padły łupem męskiej drużyny z Krakowa, ale nie wystarczyło to nawet do zdobycia 1 punktu. Mecz zakończył się rezultatem 9:8. Tym samym Trzy Kropki zrewanżowały się Vectorowi za porażkę w Lidze w poprzednim sezonie. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Paweł Biernacki z ponad 51% skuteczności.

Mecze następnej kolejki zostaną rozegrane 10 i 11 grudnia. Zapraszam do śledzenia i kibicowania!