Podsumowanie 2. kolejki

Druga kolejka spotkań już za nami!

W sobotnie popołudnie drużyny musiały zmierzyć się nie tylko ze swoimi przeciwnikami, ale również z gorszymi, niż miało to miejsce do tej pory, warunkami na lodzie.

Pierwsze na tor wyszły drużyny ŚKC Wataha i KKC Byle Do Domu. Początek meczu należał do Watahy, która pomimo braku przywileju zagrywania ostatniego kamienia w partii, wygrała dwa pierwsze endy. Zespół z Krakowa odpowiedział zdobyciem jednego punktu. Kolejna część spotkania należała już jednak do katowiczan, którzy wygrali kolejne 4 endy. Byle Do Domu zdołało jeszcze wygrać partię kończącą spotkanie i mecz zakończył się wynikiem 8:3 dla ŚKC Wataha. Tym samym ŚKC Wataha zrewanżowała się KKC Byle Do Domu za porażkę w poprzedniej edycji Ligi. Najlepszym zawodnikiem meczu był Michał Paszek z ponad 34% skuteczności.

Kolejny sobotni mecz, pomiędzy AZS Gliwice Ice Rockets i KKC Trzy Kropki, przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Pierwsza partia padła łupem drużyny z Gliwic, która wykorzystała przywilej ostatniego kamienia zdobywając 2 punkty. Trzy Kropki odpowiedziały 1 punktem, a w 3. endzie przejęły partię za 4 punkty, tym samym wychodząc na prowadzenie 5:2 w meczu. Przez kolejne dwa endy utrzymywała się różnica między drużynami, aby w partii numer sześć, Ice Rockets doprowadziło do wyrównania wyniku spotkania. Kolejny end wygrała również drużyna AZSu Gliwice przejmując partię za 2 punkty. Trzy Kropki nie zdołały już doprowadzić przynajmniej do remisu wygrywając ostatniego enda za jeden punkt. Końcowy wynik spotkania to 8:7 dla AZS Gliwice Ice Rockets. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednim meczu, Ice Rockets zrewanżowało się Trzem Kropkom za ich jedyną porażkę w poprzedniej edycji Ligi. Najlepszym zawodnikiem meczu był Dawid Kowalczyk z 54% skuteczności.

W niedzielny poranek warunki na lodzie były o wiele łaskawsze dla drużyn. Miało to swoje odbicie w skuteczności zagrań zawodników, którzy prezentowali próby bardziej zbliżone do sygnalizacji skipa, niż było to w sobotę.

Mecz pomiędzy KKC Vector i KKC Krakofsky to jedyne derby tej kolejki. Początek meczu był dość wyrównany – Krakofsky wykorzystał hammera w 2. endzie zwyciężając za dwa punkty, a Vector odpowiedział punktem. W kolejnych partia znacznie lepiej szło Krakofsky’emu – najpierw wygrana za 4 punkty, a następnie przejęcie partii za 3 punkty i po 5 endach było już 9:1 dla Krakofsky’ego. Vector próbował odrabiać straty, ale w kolejnych dwóch endach skip musiał zerować partie, aby zachować przywilej ostatniego kamienia na następne endy. Nie opłaciło to się jednak, gdyż ostatni end został przejęty przez Krakofsky za 2 punkty i mecz zakończył się wynikiem 11:1. Najlepszym zawodnikiem meczu okazał się Krzysztof Kawecki osiągając ponad 64% skuteczności.

W ostatnim meczu 2. kolejki spotkań zmierzyły się KKC Smog B i ŚKC Katowice. Spotkanie od początku układało się po myśli drużyny ze Śląska, która po pierwszych trzech endach prowadziła już 9:0. Krakowanie wykorzystali hammera w 4. endzie zdobywając 1 punkt, jednak w następnych znów do głosu doszła drużyna z ŚKC zdobywając kolejne 8 punktów. Smog B odpowiedział 1 punktem na zakończenie spotkania. Końcowy wynik: 17:2 dla ŚKC Katowice. Najlepszym zawodnikiem spotkania był Tomasz Majorek ze skutecznością ponad 54%.

Następna kolejka i wielkie emocje już w najbliższy weekend! Zapraszam do śledzenia wyników na żywo i kibicowania!