Podsumowanie 3. kolejki

Za nami ostatnie mecze w tym roku w Lidze KKC! Poniżej krótka relacja z trzeciej kolejki spotkań.

W pierwszym sobotnim meczu zmierzyły się drużyny KKC Vector i ŚKC Katowice. Od początku spotkania drużyna ze Śląska była stroną dominującą. Na półmetku rywalizacji było już 7:0. Kolejne dwa endy wygrane po 4 punkty przez katowiczan nie pozostawiły wątpliwości, która drużyna zasłużyła na zwycięstwo. Vector, grający w składzie trzyosobowym, zmniejszył nieznacznie straty wygrywając dwie ostatnie partie. Wynik końcowy – 15:2 dla ŚKC Katowice. Najlepszym zawodnikiem meczu została Magdalena Kołodziej ze skutecznością ponad 64%.

W sobotni wieczór na pawłowickim torze doszło do spotkania ŚKC Wataha z KKC Krakofsky. Początek należał do drużyny z Krakowa, która przejęła dwie pierwsze partie i wyszła na prowadzenie 4:0. W kolejnych trzech endach drużyny naprzemiennie zdobywały po 2 punkty. Szósta i siódma partia padła łupem Krakofsky’ego wygrywając najpierw za 1 punkt, a następnie przejmując enda za 3 punkty. Pomimo wyraźnego prowadzenia Wataha, grająca w składzie trzyosobowym, nie poddawała się i zwyciężyła w ostatnim endzie zdobywając 3 punkty. Krakofsky wygrał 10:7. Najlepszym zawodnikiem meczu został Karol Nowakowski ze skutecznością ponad 67%.

W niedzielny poranek zmierzyły się dwie krakowskie drużyny – Smog B i Trzy Kropki. Pierwsza partia została przejęta przez Trzy Kropki za 2 punkty, ale później do głosu doszedł Smog wygrywając drugą partię za 3 punkty, a następnie przejmując trzeciego enda za 1 punkt. Trzy Kropki wyrównały wynik meczu i w połowie spotkania widniał wynik 4:4. Smog B odzyskał szybko prowadzenie i po 6 endzie prowadził dwoma punktami będąc bliski zdobycia pierwszych punktów w Lidze. Jednak końcówka należała do Trzech Kropek, które w dwóch ostatnich partiach zdobyły 5 punktów i zwyciężyły 9:6. Najlepszymi zawodnikami spotkania zostali Aleksandra Bylina i Miłosz Tatara z ponad 46% skutecznością.

W ostatnim meczu w 2016 roku zagrały drużyny AZS Gliwice Ice Rockets oraz KKC Byle Do Domu. Pierwsza część spotkania była wyrównana i żadna drużyna nie zdołała zdobyć dużej przewagi. Kluczowe dla wyniku meczu okazały się partie numer 5 i 6. Oba te endy zostały wygrane przez drużynę z Gliwic za 3 punkty. Byle Do Domu próbowało odrobić straty, ale wygranie ostatnich endów kolejno za 1 i za 2 punkty, okazało się niewystarczające. Końcowy wynik – 8:5 dla Ice Rockets. Najlepszym zawodnikiem meczu został Patryk Malczak z ponad 59% skutecznością.

Aż trzy drużyny kończą rok bez straty punktu – ŚKC Katowice, KKC Krakofsky oraz AZS Gliwice Ice Rockets. Tylko jedna porażka drużyny KKC Trzy Kropki pozwala im na zajęcie 4. miejsca. Z jednym zwycięstwem drużyny KKC Byle Do Domu i ŚKC Wataha. Tabelę zamykają drużyny KKC Vector i KKC Smog B, które do tej pory nie zdobyły choćby jednego punktu. Następne mecze oraz wielkie emocje już w nowym roku!