KKC Krakofsky zwycięzcą Ligi KKC 2016/17!

W ubiegły weekend zakończone zostały rozgrywki Ligi KKC! Najlepszym zespołem okazał się KKC Krakofsky, który w decydującym meczu wygrał z ŚKC Katowice 6:4. Katowiczanom przypadło drugie miejsce w turnieju. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna AZS Gliwice Ice Rockets.

Niedzielny mecz na szczycie od początku był wyrównanym pojedynkiem. Dopiero w 4. endzie krakowianie przejęli partię za 3 punkty. Na półmetku rywalizacji Krakofsky prowadził 5:1. W drugiej części meczu drużyna z Katowic zmieniła nieco taktykę na bardziej ofensywną zagrywając więcej strażników i wjazdów. Jednak Krakofsky nie pozwolił na odrobienie strat skutecznie usuwając kamienie przeciwnika z gry. Końcowy wynik – 6:4 dla KKC Krakofsky. Najlepszym zawodnikiem meczu był Krzysztof Kawecki osiągając ponad 76% skuteczności!

W niedzielny poranek miał się odbyć mecz pomiędzy drużynami, które już w poprzedniej kolejce spotkań zapewniły sobie końcowe miejsca – trzecie dla AZS Gliwice Ice Rockets, a ósme dla KKC Smog B. Niestety, z powodu niemożności wystawienia składu na mecz przez drużynę z Krakowa, mecz zakończył się zwycięstwem gliwiczan w rozmiarze walkowera.

W sobotę odbyły się 2 mecze, które miały wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia na miejscach od czwartego do siódmego. W pierwszym meczu doszło do jedynych derbów w tej kolejce – KKC Trzy Kropki rywalizowały z KKC Byle Do Domu. Mecz bardzo ważny dla obydwu drużyn, ale w cięższej sytuacji przed spotkaniem znajdowało się BDD. Drużyna kobieca z Krakowa do tamtej pory wygrała tylko jeden mecz. Co więcej był to pierwszy ich mecz w listopadzie z ostatnim w tabeli Smogiem B. Od samego początku przewagę uzyskało Byle Do Domu prowadząc po 3. endzie już 4:0. Trzy Kropki próbowały zbliżyć się do przeciwnika co udało się w kolejnych partiach zdobywając 3 punkty przy 1 punkcie BDD. Jednakże w ostatnim endzie Byle Do Domu nie pozostawiło złudzeń wygrywając partię za 3 punkty i całe spotkanie 8:3. Najlepszym zawodnikiem spotkania została Anna Fejklowicz z ponad 45% skutecznością!

W drugim meczu zmierzyły się drużyny, które do tej pory wychodziły zwycięsko dwukrotnie – KKC Vector oraz ŚKC Wataha. Pierwsza połowa spotkania należała do Watahy, która na półmetku rywalizacji prowadziła już 4 punktami. Jednak Vector nie dawał za wygraną i potrzebował 2 endów, aby doprowadzić do wyrównania. W kolejnych partiach lepsza okazała się drużyna z Katowic i to ona wygrała cały mecz. Końcowy wynik – 8:6. Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Michał Paszek osiągając ponad 45% skuteczności!

Meczem, który zakończył Ligę KKC 2016/17, było przełożone spotkanie pomiędzy KKC Trzy Kropki a ŚKC Wataha. Rywalizacja od początku była wyrównana i żadna drużyna nie wyszła na prowadzenie w meczu większe niż dwupunktowe. O zwycięstwie w meczu decydował rezultat ostatniej partii, gdyż po 7. endzie na tablicy widniał wynik 5:5. W niej lepszym okazała się Wataha, która pomimo braku przywileju zagrywania ostatniego kamienia w partii, zdobyła 2 punkty i zwyciężyła 7:5. Najlepszym zawodnikiem meczu został Sylwester Walczak osiągając ponad 45% skuteczności!

Zwycięstwo Watahy w ostatnim meczu pozwoliło katowiczanom na zajęcie 4. miejsca w rozgrywkach. Przegrana Trzech Kropek oraz niski bilans kamieni spowodował, że ta drużyna zakończyła zmagania na 7. miejscu. Skorzystały na tym inne drużyny z Krakowa – Byle Do Domu i Vector. Dzięki nieco lepszemu bilansowi kamieni zespoły te zajęły kolejno 5. i 6. miejsce.

Końcowa kolejność Ligi KKC 2016/17:
1. KKC Krakofsky
2. ŚKC Katowice
3. AZS Gliwice Ice Rockets
4. ŚKC Wataha
5. KKC Byle Do Domu
6. KKC Vector
7. KKC Trzy Kropki
8. KKC Smog B

Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w naszym turnieju! Mamy nadzieję, że ponad dwumiesięczna rywalizacja sprawiła Wam dużo radości oraz przyniosła wiele niezapomnianych wspomnień! Już teraz zapraszamy do uczestnictwa w Lidze KKC 2017/2018! Do zobaczenia!