Weekend dla ŚKC Wataha, KKC Trzy kropki na fali!

W miniony weekend tor w Pawłowicach był dla curlerów bardzo przyjazny. Szybki lód pozwolił na rozegranie pięciu ciekawych pojedynków.

W sobotnie popołudnie zawodnicy z Małopolski stanęli do pojedynków przeciwko graczom ze Śląska. Pierwszy mecz weekendu rozegrały dwie męskie drużyny – KKC Vector i AZS Gliwice Ice Rockets. Gra stała na bardzo wysokim poziomie o czym świadczą bardzo dobre statystyki skipów obu drużyn, które wyniosły ponad 60 %. Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie wywalczyła drużyna AZS Ice Rockets. Gliwiczanie pierwszą partię wygrali za 2 punkty, a po trzecim endzie prowadzili już 3:0. KKC Vector wrócił do gry w bardzo dobrym stylu zdobywając w czwartym endzie 3 punkty. W kolejnych odsłonach spotkanie było wyrównane. Końcówka meczu należała do AZS Gliwice Ice Rockets, którzy w ostatnim endzie zdobyli aż 4 kamienie i wygrali z KKC Vector 11:5.

Drugie sobotnie spotkanie rozegrały między sobą drużyny KKC Mieszanka Krakowska oraz ŚKC Wataha. Już na początku meczu ŚKC Wataha objęła duże prowadzenie przejmując pierwsze cztery endy odpowiednio za 4, 2, 1 i 1 punkt. W drugiej części spotkania KKC Mieszanka Krakowska, debiutująca w rozgrywkach Ligi KKC, poprawiła swoją skuteczność i 5 end zakończył się 2 punktami dla Krakowian. ŚKC Wataha jako drużyna z większym doświadczeniem, nie pozwoliła odebrać sobie pewnego zwycięstwa i mecz zakończył się wygraną Katowiczan 10:3.

W niedzielny poranek na lodzie stawiły się dwie krakowskie drużyny – KKC Vector oraz KKC Mieszkanka Krakowska. Mecz początkowo układał się po myśli zawodników z KKC Vector, którzy po 2 endzie prowadzili już 4 punktami. W czwartej partii, przed rzutami skipów KKC Vector posiadał 3 punktujące kamienie w domu. Dobre zagrania skip Marleny Nowaczyk z Mieszanki, sprawiły, że przeciwnicy zdobyli jeden punkt. W dalszej części spotkania KKC Mieszanka Krakowska nadal nie pozwalała na większe zdobycze punktowe kolegom z klubu, a w 6 endzie zanotowała wygraną za 2 kamienie. W rezultacie 7 end rozpoczął się przy stanie 6:3 dla panów z Vectora. Ostatnią zaciętą partię za jeden punkt przejęła KKC Mieszanka Krakowska i mecz zakończył się wynikiem 6:4.

Kolejne niedzielne spotkanie zagrały drużyny KS Warszowice OOM, debiutujące w rozgrywkach ligowych oraz ŚKC Wataha. W pierwszym endzie przywilej ostatniego kamienia posiadali Katowiczanie. Zespoły rozegrały tą partię na podobnym poziomie, w rezultacie ŚKC Wataha zdobyła zaledwie punkt. Z każdym kolejnym endem Wataha poprawiała skuteczność zagrań, dzięki czemu przejmowała punkty, aż do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 15:0 dla ŚKC Watahy.

Ostatni pojedynek rozegrali KKC Vector i KKC Trzy kropki. Było to spotkanie przeniesione z listopadowego weekendu. Przywilej hamera w pierwszym endzie wywalczyli panowie z KKC Vector. Wykorzystali ten fakt zdobywając dwa punkty po dobrym wybiciu kamienia przeciwnika. W kolejnych partiach meczu zespół KKC Trzy kropki mocno poprawił skuteczność i zapisał na swoim koncie 3 zdobyte i 2 przejęte punkty. Bardzo dobra dyspozycja Urszuli Biernackiej (73,44% skuteczności) – skipa KKC Trzy kropki – nie pozwalała drużynie KKC Vector na zdobycze punktowe aż do ósmego enda, gdzie panowie zdobyli 1 punkt. Spotkanie zakończyło się wynikiem 10:3 na korzyć KKC Trzy kropki.

Po dwóch ligowych weekendach w tabeli rozgrywek prowadzi ŚKC Wataha przed KKC NN1. Obie drużyny zagrają ze sobą mecz już w najbliższą sobotę o godzinie 18:30. Swoje kolejne pojedynki rozegrają również zespoły KKC Trzy kropki i KKC Mieszanka Krakowska, które w spotkają się na lodzie w sobotę o godzinie 16:00. Zapowiada się zatem kolejny pasjonujący weekend.