Na półmetku ligi zmiana lidera tabeli.

W przedświąteczny weekend (16-17 grudnia) w Pawłowicach rozegrane zostały cztery mecze Ligi KKC 2017/2018. Po dwunastu z dwudziestu jeden zaplanowanych spotkań 7. edycji Ligi KKC na pierwszym miejscu tabeli znajduje się zespół KKC NN1.

Sobotnie mecze rozpoczął pojedynek zespołów KKC Trzy kropki z KKC Mieszanka Krakowska. Faworytem tego spotkania była drużyna KKC Trzy kropki, jednak po pierwszych czterech endach KKC Mieszanka Krakowska prowadziła 3:2. W drugiej połowie meczu zawodnicy KKC Trzy kropki znacznie poprawili skuteczność zagrań i zapunktowali 4 kamieniami w 5 endzie, a kolejne partie przejmowali za trzy, dwa i jeden punkt. Tym samym zespół KKC Trzy kropki wysoko pokonał KKC Mieszankę Krakowską 12:3.

W kolejnym pojedynku zmierzyły się drużyny z 1. i 2. miejsca ligowej tabeli, czyli KKC NN1 i ŚKC Wataha. Jak podkreśla skip krakowskiej drużyny Krzysztof Kawecki „Zespół ŚKC Wataha był zawsze trudnym przeciwnikiem dla nas, o czym świadczą różnie rozstrzygnięcia wspólnych rywalizacji”. Dobrze obrazuje to początek meczu, po zdobyciu punktu w pierwszym endzie, ŚKC Wataha przejęła kolejną partię za punkt. W trzecim endzie krakowianie powrócili do gry punktując jednym kamieniem, a w następnych endach przejmując partie.  Drużyna z Katowic zdobyła jeszcze tylko jeden punkt, dlatego tym razem musiała uznać wyższość KKC NN1. Mecz zakończył się wygraną Małopolan 7:3.

Niedzielny poranek rozpoczęła rywalizacja drużyn ŚKC Wataha z KKC Trzy kropki. Początek spotkania w wykonaniu KKC Trzy kropki był bardzo dobry, w połowie meczu prowadziło już 4:0. Zespół ze Śląska odrodził się w drugiej części pojedynku doprowadzając do remisu w szóstym endzie. Zawodnikom KKC Trzy kropki zabrakło jednak skuteczności, co wykorzystał zespół ze Śląska zdobywając kolejne punkty. Tym samym ŚKC Wataha wygrała z KKC Trzy kropki 8:4.

Ostatnie spotkanie weekendu zostało rozegrane pomiędzy krakowskimi zespołami KKC NN1 i KKC Mieszanka Krakowska. W pierwszym endzie KKC Mieszanka Krakowska zdobyła dwa punkty, zaskakując bardziej doświadczonych klubowych kolegów. Zespół KKC NN1 odpowiedział w kolejnej partii zdobywając aż 5 punktów. Dalsza część meczu ułożyła się zgodnie z założeniami drużyny KKC NN1, która pokonując KKC Mieszankę Krakowską 13:3, zanotowała na swoim koncie czwarte zwycięstwo w ligowych rozgrywkach.

Najskuteczniejszymi zawodnikami tego weekendu byli ex aequo panowie z KKC NN1 – Krzysztof Kawecki i Łukasz Wilczek. Każdy z nich wykonał 67,19 % udanych rzutów. Gratulujemy bardzo dobrych rezultatów.

Ligowa przerwa świąteczna potrwa aż do pierwszego weekendu Nowego Roku. Na pawłowickim torze swoje mecze zagrają wtedy zespoły: AZS Gliwice Ice Rockets, KKC NN1, KKC Vector, KS Warszowice OOM, ŚKC Wataha. Dla dwóch krakowskich drużyn to ostatnie spotkania w tegorocznej edycji ligi, natomiast AZS Gliwice Ice Rockets czeka rozegranie w sumie aż pięciu pojedynków.