10 zespołów w Lidze KKC 2018/2019!

Rozgrywki 8. edycji Ligi cieszą się dużą popularnością. Mimo, że nie zobaczymy zespołów KKC NN1, ŚKC Wataha i KS Warszowice OOM, które grały w ubiegłym sezonie, to w Lidze KKC 2018/2019 weźmie udział aż 10 drużyn.

Znane z wcześniejszych startów AZS Gliwice Ice Rockets, tryumfatorzy Ligi w sezonie 2015/2016, KSW Juniorzy, czy krakowskie drużyny Trzy kropki oraz Vector, będą walczyli o czołowe miejsca rozgrywek. Natomiast zagadką może być forma KKC Wstrząśnięci i KKC Zmieszani, ponieważ zespoły te powstały z KKC Mieszanka Krakowska, biorącej udział w 7. edycji ligi. Pozostałe drużyny grają w curling nieco krócej, ale z wielką pasją, a są to: MIG Gliwice, Migotki, Tuptusie Curling Team oraz drużyna, która wystąpi po raz pierwszy w rozgrywkach curlingowych, czyli KKC Curly Curlers.

Tegoroczne zmagania w ramach Ligi będą podzielone na fazę grupową oraz fazę finałową. Drużyny rozegrają swoje mecze w dwóch grupach, do których rozlosowano po pięć zespołów. W fazie grupowej rozgrywki odbędą się w systemie każdy z każdym, a w finałowej w systemie page playoff. Drużyny z grupy A rozegrają spotkania w dniach 24-25 listopada oraz 15-16 grudnia, a zespoły z grupy B zagrają 1-2 grudnia oraz 5-6 stycznia. Runda finałowa będzie podzielona na dwa weekendy: 12-13 i 26-27 stycznia.

Pierwszy mecz już 24 listopada (sobota) o godzinie 14:00, a zagra w nim KKC Vector z Tuptusie Curling Team. Szczegółowy harmonogram Ligi KKC można już zobaczyć w zakładce terminarz grupa A i grupa B. A poniżej przedstawiamy film z losowania drużyn do grupy A i grupy B oraz tabele z podziałem na grupy.

Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę i śledzenia wydarzenia Liga KKC na Facebooku.