Zakończenie fazy grupowej Ligi KKC – triumf Juniorów!

Miniony weekend przywitał nas obfitymi opadami śniegu, który mocno utrudnił nam dojazd z Krakowa do Pawłowic. Na szczęście przybyliśmy z wystarczającym zapasem czasu, by przygotować siebie i lodowisko do gry. W pierwszym meczu tego weekendu Krakowska drużyna KKC Zmieszani stanęła do rywalizacji z Migotkami – obie drużyny w 3-osobowych składach. Dziewczyny wygrały pierwszego enda (mając w nim hamera), ale kolejne sześć partii należało do Krakusów. Pomimo stanu punktów 11:1 Gliwiczanki zdecydowały się rozegrać ostatniego enda – co się opłaciło, gdyż wygrały go aż trzema kamieniami! Mecz zakończył się wynikiem 11:4 dla Zmieszanych.

Następnie na lodzie stanęli „Juniorzy” i „Rakiety” – dwie drużyny ze szczytu tabeli grupy B. Chłopaki z Gliwic dobrze rozpoczęli, wygrywając dwa endy, ale reszta meczu należała zdecydowanie do ekipy z Warszowic. Sześć endów wygranych pod rząd, wynik meczu 10:2. Zaskakująco jednostronny mecz, którego drużyna Ice Rockets nie będzie miło wspominać.

Wieczorny pojedynek rozegrany został między drużynami MIG Gliwice i KKC Zmieszani (już w pełnym składzie). Mecz zakończył się remisem 5:5, ale nie można powiedzieć, żeby był wyrównany. Przez cały mecz drużyna ze Śląska grała skuteczniej, wygrywając łącznie pięć endów. Pod koniec ostatniej partii w domu znajdowały się aż trzy żółte kamienie Gliwiczan, przy braku kamieni rywali. To tylko i wyłącznie dwa precyzyjne wjazdy skipa Zmieszanych – Wojtka Tomsi (trochę wsparte wysiłkiem szczotkujących), pozwoliły drużynie z Krakowa obronić się przed stratą trzech punktów.

Poranny mecz w niedzielę rozegrały Migotki z Gliwic z drużyną Ice Rockets z tego samego miasta. Chłopaki odbili sobie za niepowodzenie z poprzedniego dnia, wygrywając 11:3, a tym samym Migotki zakończyły fazę grupową niestety z kompletem porażek.

W ostatnim pojedynku fazy grupowej rywalizowała męska drużyna MIG z Gliwic oraz Juniorzy z Warszowic. Gospodarze toru bardzo mocno rozpoczęli spotkanie, zdobywając aż siedem kamieni w pierwszych dwóch endach. Dalsza część spotkania była już nieco spokojniejsza, ale wynik końcowy potwierdził dominację Juniorów w grupie B. Ten mecz wygrali oni stosunkiem kamieni 10:3, zaś w całej fazie grupowej nie zaliczyli ani jednej porażki, tym samym awansując do rundy finałowej z pierwszego miejsca tabeli.

Już w najbliższy weekend – 12 i 13 stycznia – rozegramy rundę finałową dla miejsc od 5 do 10. Rywalizować będą ze sobą następujące drużyny: Migotki Gliwice, Tuptusie Curling Team, KKC Curly Curlers, MIG Gliwice, KKC Wstrząśnięc oraz KKC Zmieszani. Zapraszamy do kibicowania na żywo i online, szczególnie, że na stronie Ligi KKC oprócz bieżących wyników, znajdą się również statystyki online ze wszystkich ośmiu spotkań! W niedzielne popołudnie poznamy drużynę na piątkę!