O Lidze KKC

Liga Krakowskiego Klubu Curlingowego to pierwsze tego typu rozgrywki w Polsce – wystartowały w sezonie 2011/2012. Drużyny, biorące udział w rywalizacji, co roku, w miesiącach listopad – luty, spotykają się na torze curlingowym Lodowiska Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach.

W pierwszej edycji Ligi KKC udział wzięło 5 krakowskich drużyn, a historyczne zwycięstwo odniósł zespół KKC Krakofsky, który swój sukces powtórzył w ubiegłorocznej 6. edycji Ligi. W sezonie 2012/2013 do wspólnej rywalizacji zaprosiliśmy curlerów ze śląskich klubów curlingowych, ze startujących 10 drużyn najlepsi okazali się KS Juniorzy. W kolejnych dwóch edycjach tryumf odniósł zespół AZS Gliwice Smok, a w sezonie 2015/2016 – AZS Gliwice Ice Rockets.
Oprócz wymienionych już zwycięskich drużyn, w Lidze Krakowskiego Klubu Curlingowego udział wzięły czołowe zespoły curlingowe w Polsce takie jak: ŚKC Marlex, RKC Halonet, KS Curlusy Baniate, KKC Mistral czy KKC First Aid. W lidze KKC wystąpiło dotychczas 26 zespołów oraz blisko 120 zawodniczek i zawodników.

Z każdą edycją ligi chcemy zapewnić graczom więcej niż wspólną rywalizację i rozegranie na torze curlingowym. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy grę na czas i statystyki meczowe, a od 6. edycji zwycięska drużyna otrzymuje nagrodę w postaci bonu wpisowego na Podhalański Turniej Curlingowy w Czarnym Dunajcu, organizowany przez Krakowski Klub Curlingowy.

W obecnej 7. edycji Ligi KKC wystąpi siedem zespołów, w tym tryumfatorzy z 2015/2016 – AZS Gliwice Ice Rockets. Kto odniesie zwycięstwo w bieżącym sezonie – przekonamy się już w połowie stycznia 2018 roku.
Zapraszamy do śledzenia relacji na naszej stronie, a zawodnikom życzymy dobrej gry.