Rozgrywki Ligi KKC powracają.

Po trzech tygodniach przerwy w rozgrywkach Ligi KKC 2017/2018, ponownie zapraszamy Curlerów na pawłowicki tor curlingowy. Na najbliższy weekend zaplanowano aż pięć pojedynków.

Swoje pierwsze mecze zagrają: AZS Gliwice Ice Rockets, KKC Mieszkanka Krakowska, ŚKC Wataha, a do kolejnych przystąpią KKC Trzy kropki oraz KKC Vector. Sobotnie spotkania rozpoczniemy o godzinie 13:00 meczem KKC Vector z AZS Gliwice Ice Rockets. Ostatnie niedzielne spotkanie startuje się o godzinie 16:00 powalczą w nim KKC Trzy kropki z KKC Vector.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym terminarzem 7. edycji Ligi KKC oraz do śledzenia wyników i statystyk online.

Karty rozdawał lód – podsumowanie pierwszej serii spotkań.

Pierwsze trzy spotkania w ramach 7. edycji Ligi KKC za nami. Mecz, który zaplanowano na godzinę 11:30 w niedzielę pomiędzy KKC Trzy Kropki i KKC Vector został przeniesiony. Lód podczas tego weekendu nie był łaskawy dla curlerów – był bardzo wolny. W rezultacie zawodnicy rzucając z dużą siłą, jakiej zwykle używa się przy wybijaniu kamienia, starali się dojechać do domu. Takie warunki miały również przełożenie na niskie statystyki curlerów.

Pierwsze sobotnie spotkanie rozegrały drużyny KKC Vector i KS Warszowice OOM. Do trzeciego endu drużyny grały punkt za punkt. Krakowianie przejęli czwartą partię za cztery punkty, co spowodowało, że KKC Vector kontrolował grę do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 8:3 dla krakowian. W kolejnej sobotniej rywalizacji zmierzyły się drużyny KKC Trzy Kropki z KKC NN1. Warunki lodowe nie zmieniły się. Po trzecim endzie zespoły zanotowały remis 3:3, ale w dalszej części spotkania prym wiedli panowie z KKC NN1. Mecz zakończył się ich zwycięstwem w stosunku 10:4.

W niedziele o 9:00 na lodzie spotkały się drużyny KKC NN1 i KS Warszowice OOM. Krakowski zespół lepiej odnalazł się przy trudnych warunkach na lodzie, przejmując partię za partią. Drużyna z Warszowic zapunktowała tylko w pierwszym endzie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 11:1 dla KKC NN1.

Kolejne ligowe rozgrywki odbędą się w weekend 9-10 grudnia. Rozegranych wtedy zostanie pięć meczów. Drużyny AZS Gliwice Ice Rockets, ŚKC Wataha, KKC Mieszkanka Krakowska rozegrają swoje pierwsze spotkania, a kolejne zagrają KKC Vector oraz KS Warszowice OOM.

Inauguracja Ligi już w sobotę!

W najbliższą sobotę 18 listopada rozpoczynamy rywalizację o zwycięstwo w Lidze Krakowskiego Klubu Curlingowego. Na lodowisku Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach ugościmy siedem drużyn. W ciągu 2 miesięcy każdy zespół rozegra 6 spotkań, których wyniki wyłonią laureata 7. edycji Ligi KKC.

W bieżącym sezonie 2017/2018 ligi wystąpią zespoły znane już z poprzednich lat, ale również te startujące po raz pierwszy. Wśród zespołów już doświadczonych w ligowych rozgrywkach są drużyny: AZS Gliwice Ice Rockets – tryunfatorzy Ligi KKC w sezonie 2015/2016, ŚKC Wataha, zespół, który dwukrotnie w historii ligi plasował się na najniższym stopniu podium (2014/15, 2015/16), KKC Trzy Kropki, który po raz piąty przystąpi do rywalizacji oraz KKC Vector, który wystąpi w lidze po raz trzeci. Debiutantami w Lidze KKC są zespoły: KS Warszowice OOM, KKC Mieszanka Krakowska oraz KKC NN1. Niemniej w składzie tej ostatniej z wymienionych drużyn odnajdziemy trzech zawodników z KKC Krakofsky, zwycięzców ubiegłorocznej edycji ligi.

Wzorem ubiegłego roku wszystkie mecze zaplanowane zostały na rozegranie 8 endów z pomiarem czasu. W trakcie lodowych zmagań będą prowadzone statystyki, które pozwolą wyłonić najskuteczniejszego zawodnika Ligi KKC. Tym samym rywalizacja między drużynowa będzie miała również aspekt indywidualny.

W najbliższy weekend cztery drużyny rozegrają swoje pierwsze dwa mecze. W sobotę o 16:00 rozpocznie się spotkanie KKC Vector – KS Warszowice OOM, a zaraz potem o 18:30 będzie można śledzić spotkanie KKC NN1 i KKC Trzy Kropki. W niedzielny poranek (9:00) KS Warszowice OOM rozegrają mecz z KKC NN1, a o 11:30 na lód wejdą KKC Vector i KKC Trzy Kropki. Podczas zmagań na lodzie będą prowadzone na żywo wyniki i statystyki, dlatego serdecznie zapraszamy Was do śledzenia naszej strony w czasie rozgrywek i nie tylko.

Wszystkim drużynom i zawodnikom życzymy niezapomnianych zagrań, dobrej gry, jak również wspaniałej rywalizacji o główną nagrodę, jaką jest voucher uprawniający do bezpłatnego udziału w 3. Podhalańskim Turnieju Curlingowym w Czarnym Dunajcu.
Do zobaczenia już w sobotę w Pawłowicach!

Znamy już drużyny 7. edycji Ligi KKC!

W tegorocznej edycji Ligi Krakowskiego Klubu Curlingowego zobaczymy siedem drużyn – trzy zespoły ze Śląska i cztery z Krakowa. Przez dwa miesiące, w trakcie pięciu weekendów, o zwycięstwo w Lidze KKC rywalizować będą: AZS Gliwice Ice Rockets, KS Warszowice OOM, ŚKC Wataha, KKC NN1, KKC NN2, KKC Trzy Kropki oraz KKC Vector. Szczegółowe informacje i składy drużyn znajdują się w zakładce Drużyny.

Ligowe rozgrywki będą odbywały się w systemie kołowym, co oznacza, że każda drużyna zagra sześć spotkań. Po zamknięciu zgłoszeń – 4 listopada – odbyło się losowanie, które wyłoniło pierwsze pary meczowe i określiło harmonogram na czas trwania całej Ligi KKC. Więcej informacji, między innymi dokładne daty i godziny pojedynków dostępne są już teraz w zakładce Terminarz.

W pierwszy weekend zmagań zagrają: KS Warszowice OOM, KKC NN1, KKC Trzy Kropki i KKC Vector. Inaugurujący rozgrywki 7. edycji Ligii KKC mecz odbędzie się 18 listopada o godzinie 16:00. Spotkają się w nim zespoły KKC Vector z KS Warszowice OOM.

Zapraszamy do kibicowania wszystkich sympatyków curlingu oraz do śledzenia w trakcie trwania meczu statystyk i wyników on-line. Zawodnikom zaś życzymy wielu fenomenalnych rzutów i dobrej gry!

Zapraszamy do udziału w 7. edycji Ligi KKC

Drodzy Curlerzy i Curlerki!

Już po raz siódmy zapraszamy Was do wzięcia udziału w lidze curlingu organizowanej przez Krakowski Klub Curlingowy. Areną naszych wspólnych zmagań będzie niezmiennie Lodowisko Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach przy ul. Pukowca 7.

W tej edycji Ligi KKC rozegrane zostaną spotkania w systemie każdy z każdym. Startujemy w połowie listopada, a rozgrywki w trybie weekendowym potrwają do końca stycznia.

Wzorem ubiegłego roku wszystkie rywalizacje będą trwały 8 endów z pomiarem czasu. W trakcie lodowych zmagań będą również prowadzone statystyki, które pozwolą wyłonić najskuteczniejszego zawodnika Ligi KKC.

Liga KKC zapewni Waszym drużynom regularne sportowe rozegranie, dobrą atmosferę, regenerujący poczęstunek oraz pamiątkowe dyplomy. Ponadto zwycięska drużyna 7. edycji Ligi Krakowskiego Klubu Curlingowego otrzyma bon uprawniający do udziału w 3. Podhalańskim Turnieju Curlingowym w Czarnym Dunajcu.

Rozpoczynamy zapisy, które potrwają do 31 października 2017 roku. Zgłoszenia prosimy kierować na adres zawody[at]kkc-curling.pl, z podaniem nazwy drużyny i jej składu.

Dla kogo okaże się szczęśliwa 7. edycja Ligi KKC? To zależy także od Ciebie!

Serdecznie zapraszamy!

Krakowski Klub Curlingowy
 

 

 

 

KKC Krakofsky zwycięzcą Ligi KKC 2016/17!

W ubiegły weekend zakończone zostały rozgrywki Ligi KKC! Najlepszym zespołem okazał się KKC Krakofsky, który w decydującym meczu wygrał z ŚKC Katowice 6:4. Katowiczanom przypadło drugie miejsce w turnieju. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna AZS Gliwice Ice Rockets.

Niedzielny mecz na szczycie od początku był wyrównanym pojedynkiem. Dopiero w 4. endzie krakowianie przejęli partię za 3 punkty. Na półmetku rywalizacji Krakofsky prowadził 5:1. W drugiej części meczu drużyna z Katowic zmieniła nieco taktykę na bardziej ofensywną zagrywając więcej strażników i wjazdów. Jednak Krakofsky nie pozwolił na odrobienie strat skutecznie usuwając kamienie przeciwnika z gry. Końcowy wynik – 6:4 dla KKC Krakofsky. Najlepszym zawodnikiem meczu był Krzysztof Kawecki osiągając ponad 76% skuteczności!

W niedzielny poranek miał się odbyć mecz pomiędzy drużynami, które już w poprzedniej kolejce spotkań zapewniły sobie końcowe miejsca – trzecie dla AZS Gliwice Ice Rockets, a ósme dla KKC Smog B. Niestety, z powodu niemożności wystawienia składu na mecz przez drużynę z Krakowa, mecz zakończył się zwycięstwem gliwiczan w rozmiarze walkowera.

W sobotę odbyły się 2 mecze, które miały wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia na miejscach od czwartego do siódmego. W pierwszym meczu doszło do jedynych derbów w tej kolejce – KKC Trzy Kropki rywalizowały z KKC Byle Do Domu. Mecz bardzo ważny dla obydwu drużyn, ale w cięższej sytuacji przed spotkaniem znajdowało się BDD. Drużyna kobieca z Krakowa do tamtej pory wygrała tylko jeden mecz. Co więcej był to pierwszy ich mecz w listopadzie z ostatnim w tabeli Smogiem B. Od samego początku przewagę uzyskało Byle Do Domu prowadząc po 3. endzie już 4:0. Trzy Kropki próbowały zbliżyć się do przeciwnika co udało się w kolejnych partiach zdobywając 3 punkty przy 1 punkcie BDD. Jednakże w ostatnim endzie Byle Do Domu nie pozostawiło złudzeń wygrywając partię za 3 punkty i całe spotkanie 8:3. Najlepszym zawodnikiem spotkania została Anna Fejklowicz z ponad 45% skutecznością!

W drugim meczu zmierzyły się drużyny, które do tej pory wychodziły zwycięsko dwukrotnie – KKC Vector oraz ŚKC Wataha. Pierwsza połowa spotkania należała do Watahy, która na półmetku rywalizacji prowadziła już 4 punktami. Jednak Vector nie dawał za wygraną i potrzebował 2 endów, aby doprowadzić do wyrównania. W kolejnych partiach lepsza okazała się drużyna z Katowic i to ona wygrała cały mecz. Końcowy wynik – 8:6. Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się Michał Paszek osiągając ponad 45% skuteczności!

Meczem, który zakończył Ligę KKC 2016/17, było przełożone spotkanie pomiędzy KKC Trzy Kropki a ŚKC Wataha. Rywalizacja od początku była wyrównana i żadna drużyna nie wyszła na prowadzenie w meczu większe niż dwupunktowe. O zwycięstwie w meczu decydował rezultat ostatniej partii, gdyż po 7. endzie na tablicy widniał wynik 5:5. W niej lepszym okazała się Wataha, która pomimo braku przywileju zagrywania ostatniego kamienia w partii, zdobyła 2 punkty i zwyciężyła 7:5. Najlepszym zawodnikiem meczu został Sylwester Walczak osiągając ponad 45% skuteczności!

Zwycięstwo Watahy w ostatnim meczu pozwoliło katowiczanom na zajęcie 4. miejsca w rozgrywkach. Przegrana Trzech Kropek oraz niski bilans kamieni spowodował, że ta drużyna zakończyła zmagania na 7. miejscu. Skorzystały na tym inne drużyny z Krakowa – Byle Do Domu i Vector. Dzięki nieco lepszemu bilansowi kamieni zespoły te zajęły kolejno 5. i 6. miejsce.

Końcowa kolejność Ligi KKC 2016/17:
1. KKC Krakofsky
2. ŚKC Katowice
3. AZS Gliwice Ice Rockets
4. ŚKC Wataha
5. KKC Byle Do Domu
6. KKC Vector
7. KKC Trzy Kropki
8. KKC Smog B

Wszystkim drużynom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w naszym turnieju! Mamy nadzieję, że ponad dwumiesięczna rywalizacja sprawiła Wam dużo radości oraz przyniosła wiele niezapomnianych wspomnień! Już teraz zapraszamy do uczestnictwa w Lidze KKC 2017/2018! Do zobaczenia!

Podsumowanie statystyczne Ligi KKC w sezonie 2016/2017

Emocje sportowe związane z sezonem 2016/2017 Ligi KKC już niestety za nami… Zakończenie rozgrywek sprzyja jednak ich analizie liczbowej. Można to uczynić samodzielnie, korzystając z tradycyjnych Statystyk w formacie pdf oraz dostępnych po raz pierwszy Statystyk on-line, prezentujących przebieg spotkań na żywo. Wnikliwych analityków lub ciekawych swoich osiągnięć zawodników zapraszamy także do rzucenia okiem na Podsumowanie sezonu.

W bieżącej edycji z zaplanowanych 28 rozegrano 27 spotkań (jedno zostało odwołane z powodu zgłoszonej organizatorowi niedostępności drużyny). Co ciekawe, żadna z konfrontacji nie zakończyła się remisem. Sumarycznie najwyższy wynik padł w potyczce KKC Vector – KKC Byle Do Domu, która zakończyła się wynikiem 14:6 (a zatem zdobytych zostało przez oba zespoły 20 kamieni). Drugi w kolejności jest mecz KKC Smog B – ŚKC Katowice (2:17), który jednocześnie stanowi zwycięstwo najwyższym bilansem kamieni (+15). Jednopunktowe wygrane zanotowane zostały czterokrotnie, przy czym dwie drużyny (AZS Gliwice Ice Rockets oraz KKC Trzy Kropki) brały w takich spotkaniach udział dwukrotnie. Obie wymienione ekipy jeden raz cieszyły się zwycięstwem, drugi raz musiały natomiast przełknąć gorycz porażki. Najmniej kamieni zdobyto w rywalizacji AZS Gliwice Ice Rockets – KKC Krakofsky, zakończonej rezultatem 3:4.

Najwyższą zdobyczą punktową w pojedynczym endzie stał się wynik 5 kamieni, zapisany na tablicy dwukrotnie. Wyczynu tego dokonały zespoły ŚKC Katowice oraz KKC Trzy Kropki. Czternaście endów nie doprowadziło natomiast do zwiększenia stanu posiadania przez żadną z drużyn.

W ośmiu drużynach uczestniczących w rozgrywkach wystąpiło w sumie 44 zawodniczek i zawodników. Najliczniejsze reprezentacje zaprezentowały zespoły ŚKC Katowice oraz KKC Vector – po siedem osób. Najmniej liczną, bo czteroosobową, okazała się ekipa KKC Krakofsky.

Curlerki i curlerzy wykonali w tym sezonie Ligi KKC 3443 sklasyfikowane zagrania ze średnią skutecznością 38,5% oraz 13 rzutów nieklasyfikowanych. Znacznie popularniejsza wśród skipów i wiceskipów okazała się rotacja in-turn, wywoływana przez nich 1918 razy, w przeciwieństwie do rotacji out-turn, wskazywanej 1525 razy. Skuteczność wykonania obu typów rzutów była jednak bardzo zbliżona, wynosząc odpowiednio 38,7% i 38,3%. Najczęściej wybieranym rodzajem zagrania został „wjazd [D]”, powtarzany 1391 razy. Drugie w kolejności było „wybicie [T]” (879 prób), a trzeci „strażnik [G]” (372 próby). Najmniejszą popularnością cieszył się „split [W]”, który był prezentowany tylko piętnastokrotnie, choć z całkiem niezłą skutecznością ponad 43%. Ogółem zagrań precyzyjnych [D, F, G, R, W, Z] zanotowano 2159 (niemal 63%), natomiast siłowych [T, H, C, S, P] 1284 (ponad 37%). Drużynami o najwyższej efektywności rzutów były KKC Krakofsky (50,6%) i ŚKC Katowice (50,5%).

Dziękując za lekturę oraz przede wszystkim udział i wspólną zabawę, zapraszamy serdecznie do kolejnej edycji rozgrywek w przyszłym sezonie – oraz oczywiście wcześniej na marcowe spotkanie z „Curlingiem pod Tatrami”!

Uwaga! Aktualizacja terminarza spotkań!

Zaległy mecz pomiędzy AZS Gliwice Ice Rockets a KKC Krakofsky, który miał zainaugurować Ligę, zostanie rozegrany 14 stycznia. Początek o godzinie 14:00. Godziny rozpoczęcia pozostałych spotkań w tym dniu zostały przesunięte z godziny 16:00 na 16:20 oraz z 18:30 na 18:40.

Oprócz powyższego spotkania nastąpiła zmiana terminu rozegrania meczu ŚKC WatahaKKC Trzy Kropki. Pierwotny termin (15 stycznia o 8:00) został zmieniony na 29 stycznia o 12:45.

Podsumowanie 3. kolejki

Za nami ostatnie mecze w tym roku w Lidze KKC! Poniżej krótka relacja z trzeciej kolejki spotkań.

W pierwszym sobotnim meczu zmierzyły się drużyny KKC Vector i ŚKC Katowice. Od początku spotkania drużyna ze Śląska była stroną dominującą. Na półmetku rywalizacji było już 7:0. Kolejne dwa endy wygrane po 4 punkty przez katowiczan nie pozostawiły wątpliwości, która drużyna zasłużyła na zwycięstwo. Vector, grający w składzie trzyosobowym, zmniejszył nieznacznie straty wygrywając dwie ostatnie partie. Wynik końcowy – 15:2 dla ŚKC Katowice. Najlepszym zawodnikiem meczu została Magdalena Kołodziej ze skutecznością ponad 64%.

W sobotni wieczór na pawłowickim torze doszło do spotkania ŚKC Wataha z KKC Krakofsky. Początek należał do drużyny z Krakowa, która przejęła dwie pierwsze partie i wyszła na prowadzenie 4:0. W kolejnych trzech endach drużyny naprzemiennie zdobywały po 2 punkty. Szósta i siódma partia padła łupem Krakofsky’ego wygrywając najpierw za 1 punkt, a następnie przejmując enda za 3 punkty. Pomimo wyraźnego prowadzenia Wataha, grająca w składzie trzyosobowym, nie poddawała się i zwyciężyła w ostatnim endzie zdobywając 3 punkty. Krakofsky wygrał 10:7. Najlepszym zawodnikiem meczu został Karol Nowakowski ze skutecznością ponad 67%.

W niedzielny poranek zmierzyły się dwie krakowskie drużyny – Smog B i Trzy Kropki. Pierwsza partia została przejęta przez Trzy Kropki za 2 punkty, ale później do głosu doszedł Smog wygrywając drugą partię za 3 punkty, a następnie przejmując trzeciego enda za 1 punkt. Trzy Kropki wyrównały wynik meczu i w połowie spotkania widniał wynik 4:4. Smog B odzyskał szybko prowadzenie i po 6 endzie prowadził dwoma punktami będąc bliski zdobycia pierwszych punktów w Lidze. Jednak końcówka należała do Trzech Kropek, które w dwóch ostatnich partiach zdobyły 5 punktów i zwyciężyły 9:6. Najlepszymi zawodnikami spotkania zostali Aleksandra Bylina i Miłosz Tatara z ponad 46% skutecznością.

W ostatnim meczu w 2016 roku zagrały drużyny AZS Gliwice Ice Rockets oraz KKC Byle Do Domu. Pierwsza część spotkania była wyrównana i żadna drużyna nie zdołała zdobyć dużej przewagi. Kluczowe dla wyniku meczu okazały się partie numer 5 i 6. Oba te endy zostały wygrane przez drużynę z Gliwic za 3 punkty. Byle Do Domu próbowało odrobić straty, ale wygranie ostatnich endów kolejno za 1 i za 2 punkty, okazało się niewystarczające. Końcowy wynik – 8:5 dla Ice Rockets. Najlepszym zawodnikiem meczu został Patryk Malczak z ponad 59% skutecznością.

Aż trzy drużyny kończą rok bez straty punktu – ŚKC Katowice, KKC Krakofsky oraz AZS Gliwice Ice Rockets. Tylko jedna porażka drużyny KKC Trzy Kropki pozwala im na zajęcie 4. miejsca. Z jednym zwycięstwem drużyny KKC Byle Do Domu i ŚKC Wataha. Tabelę zamykają drużyny KKC Vector i KKC Smog B, które do tej pory nie zdobyły choćby jednego punktu. Następne mecze oraz wielkie emocje już w nowym roku!

Zapowiedź 3. kolejki

Przed nami ostatni ligowy weekend w roku 2016! W najbliższą sobotę czekają nas dwa pojedynki krakowsko-katowickie. W niedzielę natomiast zobaczymy derbowe starcie krakowskich drużyn oraz, na zakończenie kolejki, mecz drużyn AZSu Gliwice i Krakowskiego KC.

O 16 w sobotę na lód wyjdą zawodnicy KKC Vector i ŚKC Katowice. Drużyna ze Śląska zajmuje obecnie pozycję lidera po dwóch pewnych zwycięstwach w poprzednich kolejkach. Z kolei krakowianie znajdują się na drugim biegunie – nie zdołali do tej pory wywalczyć punktu. Czy czeka nas podtrzymanie passy jednej i drugiej drużyny, czy jednak zostanie przerwana w obu przypadkach?

Wieczorem rozegrany zostanie mecz ŚKC Wataha – KKC Krakofsky. Do tej pory te drużyny zanotowały po jednej wygranej (Krakofsky rozegrał jeden mecz). Zwycięska drużyna będzie plasować się w czubie tabeli przez przerwę świąteczno-noworoczną, przynajmniej do pierwszej kolejki w nowym roku. W poprzednim sezonie lepsza okazała się drużyna ŚKC Wataha. Czy tym razem będzie podobnie? A może Krakofsky zrewanżuje się za tamtą porażkę?

W niedzielny poranek dojdzie do pojedynku dwóch drużyn z Krakowa. KKC Smog B nie zdobył do tej pory żadnego punktu, a słaby bilans kamieni powoduje, że krakowianie okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli. KKC Trzy Kropki z jednym zwycięstwem zajmują szóstą pozycję. Obie drużyny mają ambicje, aby piąć się do góry w turniejowej hierarchii. Której z nich się to uda?

Na zakończenie kolejki zmierzą się drużyny AZS Gliwice Ice Rockets i KKC Byle Do Domu. Drużyny te zajmują miejsca w górnej części tabeli, co sprawia, że ostatni ligowy mecz w roku 2016, może być bardzo interesującym widowiskiem. W poprzednim sezonie lepsza okazała się drużyna z Gliwic. Czy tak będzie i tym razem? Czy też górą będzie kobieca drużyna z Krakowa?

Rezultaty wszystkich meczów będą na bieżąco uzupełniane. Zapraszam do regularnego odświeżania strony z wynikami! A wszystkim drużynom życzę DOBREJ GRY!