Przybyli, zagrali, zwyciężyli!

Sezon curlingowy powoli dobiega końca, więc jest to najlepszy moment na podsumowanie tegorocznej ligi KKC.

Niepokonanymi w grupie srebrnej okazali się KS Juniorzy! Tuż za nimi na podium uplasowali się KS Curlusy Baniate. Brąz dla Krakowa zdobyli KKC NN1!

Zwycięstwo w grupie srebrnej wywalczyły sobie dziewczyny z KKC HowUs, drugie zaszczytne miejsce zdobyli DKC Dzik Świdnica, a ostatnimi na podium zostały KKC Good Enough!

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy wyrównanych rozgrywek. Kolejne takie przed nami dopiero za rok. Kto wie, kto wtedy zwycięży? :)

 

 

Półmetek

Jesteśmy na półmetku!

Wszystkie mecze z grupy A i B zostały rozegrane. Najlepszymi w grupie A okazali się KS Curlusy Baniate, zdobywając, 10 punktów a tym samym nie przegrywając, żadnej z rozgrywek, tuż za nim plasują się KKC NN1 oraz KKC Młot z liczbą punktów 7. Natomiast równych sobie w grupie B nie mieli KS Juniorzy, tuż za nimi znaleźli się KKC Bigos oraz AZS Gliwice Ice Rockets z sumą punktów 6.
Z ww. drużynami zobaczymy się w grupie złotej!

Srebrna to grupa, w której zobaczymy aż 5 drużyn z Krakowa!
Awansowały do niej drużyny:
KKC How Us
DKC Dzik Świdnica
KKC Good Enough
KKC Curly Curles
KKC Regis
KKC Hieny

Początek rozgrywek już pierwszego lutego. Kto wie, czy tabela nie zostanie odwrócona, a nasi debiutanci nie zwyciężą? O Zwycięstwie dowiemy się już 6 lutego!

Wszystkim zawodnikom życzymy dobrej gry!

Na miejscu! Gotowi! Start!

Już jutro startuje kolejna edycja Ligi KKC! Nietypowa! Niepowtarzalna! Unikalna!
Zmagania odbędą się pierwszy raz na świeżutkich jak obwarzanki torach curlingowych w Tauron Arenie Kraków oraz tradycyjnie w Pawłowicach.
Po 10 latach nadszedł czas, aby to królewskie miasto Kraków znów było współgospodarzem tego prestiżowego wydarzenia.
Do rywalizacji w roku 2022 stanie 12 zespołów (w tym aż 8 z Krakowa!)
podzielonych na dwie grupy.

Mecz otwarcia o godzinie 18:00 rozegrają między sobą debiutujące w lidze oraz na lodzie KKC Hieny i posiadający już doświadczenie curlingowe – KKC Bigos. Natomiast o godzinie 20:00 zmierzą się kolejne dwie krakowskie drużyny, męska – KKC NN1 oraz koedukacyjna KKC Curly Curlers.

Kolejne mecze drużyn można sprawdzić w zakładce „terminarz”.

Wszystkim zespołom grającym w Lidze KKC życzymy dobrej gry!

Kolejne zmagania drużyn!

Serniczek zjedzony, pierogi się skończyły, a ostatnia łyżka sałatki jarzynowej zniknęła
z garnka – to znak że czas na podsumowanie drugiego weekendu ligi KKC!

Pierwszy dzień zmagań rozpoczęły drużyny KKC Spam oraz KS Juniorzy i to Ci drudzy rozpoczęli z przytupem. Po wygraniu hammera i trzech kolejnych endów odpuścili tylko na moment, pokonując końcowo KKC Spam 7:3. Kolejny mecz należał do KS Curlusów Baniatych, którzy zmietli z tafli drużynę KKC Siemka i zwyciężyli
z wynikiem 10:0. O godzinie 17:10 zmierzyły się ze sobą dwie krakowskie drużyny KKC Zastrzeżone® oraz KKC NN1. Pod koniec meczu szala zwycięstwa przechylała się na korzyść NN1, z przewagą dwóch kamieni. Jednak to precyzyjne zagranie skip’a KKC Zastrzeżone® – Magdaleny Wróbel w ostatnim endzie pozwoliło na zwycięstwo w tym endzie i doprowadziło do remisu 4:4. Ostatnimi tego dnia grającymi drużynami były KKC Spam oraz KKC Siemka. Po dwóch przegranych endach KKC Siemka zaczęła odrabiać straty jednak nie trwało to zbyt długo bo przeciwnicy wygrali mecz z wynikiem 6:3.

20 grudnia tuż przed świętami o godzinie 10:00 do rywalizacji stanęli KKC Spam oraz KKC NN1. Drużyny wygrywały endy na zmianę jednak zwycięstwo przypadło KKC NN1 kończącej mecz 10:2. Kolejny mecz równie emocjonujący co poprzednie rozegrali Panowie z KS Curlusy Baniate oraz KKC Zastrzeżone®. Po dwóch wygranych endach prowadzenie przejęła drużyna Zastrzeżonych ale nie na długo bo już po czwartym endzie mieliśmy remis, który pozostał do końca meczu – zakończonego wynikiem 6:6. 17:3 to wynik kolejnego spotkania pomiędzy drużynami KKC NN1, a KKC Siemka.
Od samego początku liderem byli Panowie z NN1.  Ostatnimi w tym dniu – lecz nie ostatnimi w tabeli byli KKC Juniorzy oraz KKC Zastrzeżone®, którzy swój mecz rozegrali o godzinie 16:00. KKC Zastrzeżone® oddały tylko jeden end Juniorom, zwyciężając w ten sposób 6:2. Podczas obu dni zmagań wszystkie drużyny były pod wpływem… ogromnych emocji!

Kolejne takie już w Nowym Roku!

Pierwsze ligowe zmagania!

W sobotę 12 grudnia wystartowała 10-ta edycja Ligi KKC. Jako pierwsi do walki stanęły drużyna KKC Never Enough oraz KS Curlusy Baniate. Pierwszy end należał do młodych i zgrabnych – jak o sobie mówią – Curlusów Baniatych, jednak krakowska drużyna odpłaciła się wygraną kolejnego enda. To nie zniechęciło rywali, którzy oddali dziewczynom jeszcze tylko jednego – ostatniego enda. Końcowo mecz zakończył się z wynikiem 7:2 dla Panów. W kolejnym meczu zmierzyły się drużyny DKC Dzik Świdnica oraz KKC Siemka. Mimo debiutu curlerów ze Świdnicy w lidze KKC nie przeszkodziło im to w zaciętej – dzikiej rywalizacji z Krakusami. Początkowo wyrównany mecz przyniósł jednak zwycięstwo 7:3 męskiej drużynie DKC Dzik Świdnica. Następnie o godzinie 17:10 swój mecz rozegrały drużyny  KKC Never Enough vs KKC Zastrzeżone®. Początek zmagań należał do KKC Never Enough jednak już w 3 endzie  dziewczyny z KKC Zastrzeżone pokazały na co je stać, nie oddając już pozostałych Endów, wygrywając mecz i uzyskując końcowo wynik 11:2. Ostatnim meczem tego dnia był mecz KDC Dzik Świdnica kontra Curlusy Baniate. Tym razem KDC Dzik Świdnica poległa w starciu z drużyną Curlusy Baniate którzy nie odpuścili żadnego z endów. Mecz zakończył się z wynikiem 13:0.

Niedzielne potyczki rozpoczęły krakowskie drużyny KKC Siemka oraz KKC Never Enough.  KKC Never Enough od samego początku aż do końca nie pozwoliła przeciwnikom zdobyć punktów dzięki czemu zwyciężyła 11:0 z KKC Siemka. W samo południe spotkały się KKC Zastrzeżone® oraz DKC Dzik Świdnica. Panowie zwyciężyli w pierwszym endzie, co jednak tylko zachęciło dziewczyny do walki pozwalając im zdobyć w całkowitym rozrachunku 8 punktów dając końcowo zwycięstwo 8:3 z drużyną KDC Dzik Świdnica. Przed ostatni mecz rozegrały znane już Curlusy Baniate ze zdobywcami srebrnego medalu na zeszłorocznej Lidze KKC – drużyną KS Juniorzy. Zeszłoroczni vice mistrzowie od początku pokazali na co ich stać wygrywając 4 endy z rzędu, jednak przeciwnicy postanowili się zrehabilitować i odpłacili Juniorom wygraną w dwóch ostatnich endach co wpłynęło na ostateczny wynik, dając Curlusom Baniatym zwycięstwo 9:8 z Juniorami. Mecz kończący niedzielne zmagania rozegrały KKC Zastrzeżone® wraz z KKC Siemka. Dziewczyny walczyły dzielnie dając swojej drużynie KKC Zastrzeżone® zwycięstwo 14:2.

Już za tydzień kolejne emocjonujące zmagania drużyn! 

 

 

Zapisy na Jubileuszową 10-tą edycję Ligi KKC

Drodzy koledzy i koleżanki Curlerzy zapraszamy Was do udziału w 10. edycji Ligi KKC!

Jubileuszowa edycja, jest niezwykła, ze względu na panujące warunki, dlatego zasady rozgrywek też będą nieco inne – w tym roku nie będzie pomiaru czasu !
Tradycyjnie miejscem naszych wspólnych zmagań będzie Lodowisko Gminnego Ośrodka Sportu w Pawłowicach przy ul. Pukowca 7.

Kwota wpisowego w zależności od zgłoszonych drużyn 600-700 zł,

Weekendy rozgrywek

12-13.12.2020
19-20.12.2020
16-17.01.2021
30-31.01.2021

Spotkania odbywać się będą zwyczajowo w weekendy. Planujemy rozgrywki w systemie każdy z każdym (jeśli liczba zgłoszeń nie przekroczy 8 drużyn) lub z ewentualnym podziałem na dwie grupy (przy większej liczbie zespołów).

Ponieważ goni nas nieco czas zapisy do 9.12.2020

Zgłoszenia prosimy kierować na adres zawody[at]kkc-curling.pl, z podaniem nazwy drużyny i jej składu.

Ostatni weekend zmagań

W miniony weekend odbyły się ostatnie cztery mecze 9-tej edycji Ligi Krakowskiego Klubu Curlingowego.

Do zmagań stanęły Tuptusie Curling Team, AZS Gliwice Ice Rockets, KKC Siemka Team oraz KKC Good Enough.

Sobotnim popołudniem Tuptusie  podejmowały Lodowe Rakiety, gdzie ci drudzy nie dali przeciwnikom żadnych szans, kończąc wynikiem 24-0! Drugim meczem w tym dniu był klubowy pojedynek KKC Siemka Team vs. KKC Good Enough, który po zaciętym boju (wyzerowaniu 2-giego enda) zakończył się remisem 4-4.

Niedzielny poranek rozpoczął się od walkowera Tuptusi Curling Team z KKC Good Enough.

Ostatnim meczem całej Ligi był bój AZS Gliwice Ice Rockets z KKC Siemka Team gdzie po fantastycznej wymianie endów zakończył się remisem 6-6.

Całą 9-tą edycję Ligi KKC wygrywa krakowska drużyna – KKC Bliżej Nieokreślony Team, na drugim stopniu podium uplasowali się KS Juniorzy, zaś brązowe medale zdobyli AZS Gliwice Ice Rockets.

Wszystkim drożynom bardzo dziękujemy za udział w Lidze i zapraszamy za rok na jubileuszową 10-tą edycję!

Emocjonujący weekend Ligi KKC!

Za nami najbardziej obfitujący w mecze weekend Ligi KKC 2019/20! W dniach 25-26 stycznia rozegranych zostało aż siedem spotkań, w których udział wzięło sześć zespołów. Dla połowy drużyn uczestniczących w bieżącej edycji rozgrywek był to jednocześnie ostatni ligowy kontakt z pawłowickim torem. Nie oznacza to bynajmniej końca emocji – te towarzyszyć będą zarówno zawodnikom, którzy jeszcze zagrają za dwa tygodnie, jak i tym, którzy będą już na wyniki oczekiwać. Dlaczego? Odpowiedź w dalszej części relacji, zapraszamy do lektury!

Sobotnie zmagania rozpoczęła przełożona z grudnia potyczka KS Juniorzy – KKC Bliżej Nieokreślony Team. Oba zespoły należą do czołówki rozgrywek. W listopadzie i grudniu KS Juniorzy pewnie kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, krakowianie zaś doznali tylko jednej porażki, pozostałe trzy mecze wygrywając. Spotkanie to zatem mogło i może mieć istotny wpływ na ostateczny układ tabeli oraz medalowe pozycje. Liderujący do wczoraj gospodarze obiektu musieli uznać wyższość małopolskiej ekipy, która odniosła pewne zwycięstwo 9:3.

W drugim sobotnim meczu spotkali się wierzący nadal w podium gliwiccy Ice Rockets z głodnymi zwycięstw krakowskimi Curly Curlers. Mimo korzystnego początku, mniej doświadczeni przedstawiciele KKC musieli uznać wyższość znacznie bardziej ogranych reprezentantów AZS (9:4).

W kolejnym pojedynku miały miejsce derbowe zmagania KKC Good Enough i KKC Bliżej Nieokreślony Team. Rozpędzona męska drużyna pod wodzą Marcina Marka nie dała szans swym koleżankom prowadzonym przez Marlenę Nowaczyk, pokonując je 10:3. Tym samym BNT potwierdziło aspiracje do podium i chęć walki o triumf w całej Lidze.

W ostatnim tego dnia spotkaniu podrażnieni Juniorzy bardzo wyraźnie zwyciężyli Curlers’ów. Wynik 14:1 (w endach 7:1) świadczy o jednostronnym przebiegu gry.

W niedzielny poranek do zmagań przystąpili – również wciąż marzący o „pudle” – zawodnicy KKC Narka, którzy w świąteczny dzień mieli rozegrać dwa mecze. Pierwszym rywalem byli… panowie z Curly Curlers. Mający dwa mecze w nogach i rękach zawodnicy dowodzeni przez Sebastiana Pawlaczyka najwyraźniej odczuwali już trudy weekendowej rywalizacji, gdyż grająca „na świeżo” mieszana ekipa Magdaleny Wróbel po zaledwie trzech endach prowadziła 12:1! Końcowy rezultat to 17:5.

O godzinie 10:30 rozpoczęła się rywalizacja KKC Good Enough z AZS Gliwice Ice Rockets. Jak się okazało, był to najbardziej wyrównany i emocjonujący pojedynek w ciągu dwóch dni. Losy meczu ważyły się do ostatniego zagrania. Przejęcie ósmej partii za dwa punkty odwróciło stan zmagań i dało triumf zespołowi Patryka Malczaka, znacznie przybliżając go do podium rozgrywek.

Kończący weekendowe boje derbowy mecz KKC Narka – KKC Bliżej Nieokreślony Team był kolejnym niezwykle istotnym pojedynkiem w perspektywie układu czołówki tabeli. W przypadku wygranej, KKC Narka zachowywała duże szanse na medale. Z kolei wyższość KKC BNT gwarantowała tej drużynie podium, jak również pozostawiała możliwość zdobycia pierwszego miejsca. Skuteczni i mocni panowie dowodzeni przez Krzysztofa Bąka nie wypuścili swojej szansy z rąk i wygrali po raz trzeci w ciągu dwóch dni (9:4)!

Efektem siedmiu wyżej opisanych spotkań jest niezwykle interesująca sytuacja w tabeli. Na pierwszym i drugim miejscu są zespoły KKC Bliżej Nieokreślony Team i KS Juniorzy, oba mające po 12 punktów i komplet rozegranych spotkań. Za nimi plasują się drużyny AZS Gliwice Ice Rockets i KKC Narka, obie z 8 punktami na koncie. Ta pierwsza jednak ma jeszcze przed sobą dwa mecze, czyli możliwość zdobycia maksymalnie czterech punktów, a w sumie w całych rozgrywkach… 12 oczek.

W drugiej części tabeli przed nami również ciekawie zapowiadające się zawody. O 5. miejsce w końcowej klasyfikacji pośredni i bezpośredni pojedynek stoczą drużyny Siemka Team i Good Enough, obie jeszcze rok temu tworzące szeroki skład KKC Mieszanka. Do boju przystąpią także Tuptusie, z pewnością mające nadzieję na uzyskanie pierwszych punktów.

Kto spełni swe marzenia? Kto osiągnie swój cel? Kto znajdzie się na podium? Wreszcie, kto zostanie zwycięzcą Ligi KKC 2019/20? Wiele jeszcze może się zmienić! Przypomnijmy, że regulamin rozgrywek przewiduje, iż w przypadku równiej liczby punktów pod uwagę brane są w pierwszej kolejności „zdobyte punkty w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami”, a następnie bilans kamieni. Na ten moment w tabeli przewodzi zatem KKC Bliżej Nieokreślony Team, ale ostatecznym zwycięzcą może także zostać zespół KS Juniorzy czy teoretycznie nawet AZS Gliwice Ice Rockets.

Za tydzień odbędzie się „X Turniej Pawłowic w Curlingu”, w którym liczny udział wezmą także zawodnicy grający w Lidze KKC. Natomiast finałowy weekend 9. edycji tych rozgrywek już za dwa tygodnie. Czekają nas „tylko” cztery spotkania, ale każde bardzo istotne dla końcowego układu tabeli. Emocje gwarantowane! Zapraszamy do udziału i śledzenia rezultatów!

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Drodzy Zawodnicy i Zawodniczki, Miłośnicy Curlingu

Zapewne Wasze myśli krążą już wokół wigilijnego stołu, opłatek czeka na przełamanie…

Krakowski Klub Curlingowy pragnie złożyć Wam życzenia Wspaniałych Świat. Niech spokój towarzyszy Wam nie tylko od święta, aby zdrowie Was nie opuszczało, a uśmiech często gościł na twarzy.

W Nadchodzącym Roku samych sukcesów – nie tylko sportowych, sił i spełnienia planów.

Do zobaczenia w 2020!